افزایش حق اشتراک تلفن ثابت تهران

محمدرضا بیدخام گفت: به منظور توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید، افزایش هزینه حق اشتراک تلفن ثابت بعد از ۱۵ سال لازم است.

افزایش حق اشتراک تلفن ثابت

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات ایران، با تاکید بر توجه ویژه این شرکت به منظور توسعه روز افزون شبکه زیرساختی مخابرات، اظهار داشت: مبلغ حق اشتراک تصویب شده در مجمع فوق‌العاده مخابرات، کاملا منطبق با مواد اساسنامه شرکت مخابرات ایران و کمیسیون تنظیم مقررات بوده است و صرف هزینه پروژه‌های توسعه شبکه مخابرات کشور می‌شود.

 بیدخام تشریح کرد: تعرفه خدمات مخابراتی در تمام بخش‌ها، اعم از صوت و دیتا از سال ۸۴ تاکنون، به مدت ۱۵ سال افزایشی نداشته، در حالی که در این مدت علاوه بر تورم روزافزون سالانه، میزان تعرفه تمام حامل‌های انرژی چندین برابر افزایش یافته است.

وی افزود: هزینه خالص نگهداری هر خط به جز هزینه‌های جانبی، در حدود ماهانه ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است که مبلغ حق اشتراک به صورت میانگین، بخش کوچکی از این هزینه در حدود ۳ هزار و ۶۰۰ تومان را پوشش می‌دهد. از ابتدای سال ۹۸، آبونمان، راندآپ و حداقل کارکرد قبوض صادره مشتریان، با تصمیم مراجع ذی‌ربط به طور کامل حذف شده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: لزوم توسعه شبکه و جایگزینی تجهیزات جدید به جهت ضرورت تغییر تکنولوژی، افزایش قابل توجه هزینه‌های ناشی از اقلام رفاهی کارکنان و بازنشستگان، از جمله مهم‌ترین اولویت‌های شرکت مخابرات ایران است.

بیدخام یادآور شد: دریافت حداقل مبلغ ممکن برای حق اشتراک تلفن ثابت در روستا‌های سراسر کشور به میزان ماهانه ۱۰۰ تومان و عدم تغییر آن، نسبت به حق اشتراک مصوب پیشین، نشان‌دهنده حرکت شرکت در جهت توسعه زیرساخت‌ها همراه با توجه به وضعیت اقتصادی کلی در کشور است.

حق اشتراک تلفن ثابت در شهر‌ها ماهانه ۲۰۰۰ تومان، در مراکز شهرستان ها ماهانه ۲۵۰۰ تومان، در مراکز استان‌ها به استثنا کلان شهر‌ها ماهانه ۴۰۰۰ تومان، در کلان شهر‌ها ماهانه ۵۰۰۰ تومان و در شهر تهران ماهانه ۸۰۰۰ تومان، تعیین و مصوب شد.

افزایش ۴ برابری هزینه حق اشتراک تلفن ثابت تهران از مرداد ماه امسال اعمال خواهد شد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *