نوبت بوستر واکسن کرونا به چه کسانی تزریق می‌شود؟

با شروع تزریق نوبت بوستر واکسن کرونا، اینکه چه افرادی می‌توانند این نوبت را تزریق کنند و چه واکسنی به کدام گروه تزریق خواهد شد، پرسش بسیاری از شهروندان است.

روابط عمومی علوم پزشکی شیراز در این خصوص اعلام کرده است که بر اساس سند کشوری گسترش واکسیناسیون، همه افرادی که در فاز اول واکسیناسیون قرار داشتند، اکنون مشمول دریافت نوبت بوستر واکسن کرونا هستند.

نوبت بوستر واکسن کرونا

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایسنا و برابر اعلام علوم پزشکی شیراز، این گروه‌ها شامل کارکنان سیستم بهداشت و درمان، افراد با ریسک بالای ساکن در مراکز نگهداری، افراد ساکن در خانه‌های سالمندان، جانبازان ساکن در مراکز نگهداری و پرسنل این مراکز، افراد کم‌توان ذهنی ساکن در مراکز نگهداری جمعی و پرسنل این مراکز، جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی تنفسی.

بوستر واکسن کرونا

روابط عمومی علوم پزشکی شیراز درعین‌حال اعلام کرده است که شرط تزریق نوبت بوستر واکسن کرونا به افراد این گروه‌ها گذشتن مدت ۶ ماه از تزریق دومین نوبت واکسن کرونا است. بر اساس این اعلام، همچنین افراد با ضعف سیستم ایمنی یعنی مبتلایان به بیماری‌های خاص و افراد دریافت‌کننده عضو پیوندی، دریافت‌کنندگان داروهای مقابله با ضعف سیستم ایمنی و …که دو نوبت واکسن دریافت کرده‌اند را جزو کسانی دانست که به‌شرط گذشتن ۶ ماه از زمان تزریق نوبت دوم، امکان تزریق نوبت سوم را دارند.

روابط عمومی علوم پزشکی همچنین تأکید کرده است که در شیراز، ۱۲ مرکز برای تزریق نوبت سوم واکسن کرونا پیش‌بینی شده است، گفت: دو مرکز خودرویی در شیراز برای تزریق واکسن به افراد واجد شرایط، پیش‌بینی و فعال شده است. بر این اساس اعلام شده است که افراد بالای ۶۰ سال که دو نوبت از واکسن‌های سینوفارم، بهارات و کووایران برکت استفاده کرده‌اند، برای نوبت سوم ترجیحاً از همان نوع واکسن نوبت اول استفاده کنند و باید حداقل ۴ ماه از زمان تزریق نوبت دوم گذشته باشد.

روابط عمومی علوم پزشکی شیراز همچنین تأکید دارد که افراد بالای ۶۰ سال که نوبت اول و دوم اسپوتنیک یا آسترازنکا دریافت کرده‌اند، برای بوستر واکسن کرونا می‌توانند واکسن‌های آسترازنکا یا پاستوکوک را دریافت کنند، البته باید حداقل ۶ ماه از تزریق نوبت دوم گذشته باشد.دیدگاه‌ها (۱ دیدگاه)دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *