توزیع اینترنتی میوه شب عید از ۲۰ اسفند آغاز می‌شود

مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: توزیع اینترنتی میوه شب عید از ۲۰ اسفند آغاز می‌شود و توزیع اینترنتی کالا در تنظیم گری و کنترل قیمت در بازار نقش مهمی دارد.

آغاز توزیع اینترنتی میوه شب عید از ۲۰ اسفند

عربشاهی گفت: هم‌اکنون توزیع اینترنتی اقلامی همچون مرغ، تخم‌مرغ، برنج، روغن و شکر در حال انجام است. خرید کالا با قیمت مصوب دولتی، بدون هیچ‌گونه هزینه اضافه درب منزل از مزایای روش توزیع اینترنتی کالا است. مشاور عالی سازمان مرکزی تعاون روستایی می‌گوید، توزیع اینترنتی کالا در دنیا روش مرسومی است که نقش مهمی در تنظیم گری و کنترل قیمت دارد. کما اینکه در بازار مرغ و تخم‌مرغ مؤثر بود.

بنابر گفته عربشاهی، برنامه توزیع هوشمند سیب و پرتقال از ۲۰ اسفند در استان‌های هدف انجام‌ خواهد شد. با توجه به التهابات بازار محصولات پروتئینی در آبان ماه، توزیع اینترنتی مرغ و تخم‌مرغ در راستای تنظیم بازار از ۱۸ آبان در تهران آغاز شده و در حال حاضر توزیع اینترنتی کالا توسط ۵ پلتفرم در ۱۲ کلان‌شهر انجام می‌شود.

توزیع اینترنتی میوه شب عید

بنابر دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر بازار رسانی هوشمند محصولات کشاورزی از دهم آذر توزیع اینترنتی ۵ قلم کالا با قیمت مصوب در دستور کار قرار گرفته که به‌مرور برخی شهر‌ها به آن اضافه شدند. گرچه بسیاری از فعالان بازار معتقدند که با توجه به فراوانی میوه نیازی به ذخیره‌سازی و دخالت دولت در امر تنظیم بازار نیست، اما در مقابل مسئولان وزارت جهاد کشاورزی ذخیره‌سازی و توزیع اینترنتی میوه را راهی برای کنترل بازار و کاهش سودجویی دلالان و عوامل واسطه اعلام می‌کنند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *