کدام شهرها دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی دارند؟

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا شهرهایی که در آن‌ها دوربین ثبت تخلف رانندگی وجود دارد را اعلام کرد.

شهرهای دارای دوربین ثبت تخلف رانندگی

به گزارش خریدشارژ به نقل از خبرآنلاین، سردار سید کمال هادیان فر با اشاره به اسامی شهرهایی که در آن‌ها دوربین ثبت تخلف وجود دارد، اظهار کرد: در شهرهای تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، اهواز و ساری دوربین‌های ثبت تخلف وجود دارد که در تهران وضعیت خوبی از بابت تعداد دوربین‌ها داریم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه در شهرهایی که دوربین ندارند، تخلفات رانندگی به چه صورت ثبت می‌شوند، گفت: افسران ما در شهرهایی که دوربین ندارند هستند و تخلفات را ثبت می‌کنند و اعمال قانون دستی انجام می‌شود.

ثبت تخلف رانندگی

هادیان فر با اشاره به مباحث مطرح‌شده در مجلس شورای اسلامی مبنی بر مخالفت مجلس با «صدور قبض جریمه» توسط سربازان و افسران راهور گفت: در گذشته ۱۰ سال به پلیس اجازه داده بودند که درجه‌داران با ۱۰ سال سابقه و همچنین سربازانی که دارای لیسانس هستند، به پلیس برای اعمال قانون در خیابان‌ها کمک کنند. با توجه به اینکه این ۱۰ سال تمام شده بود، ما درخواست تمدید ۵ سال دیگر این موضوع را داشتیم که در صحن مجلس شورای اسلامی تصویب نشد.

رئیس پلیس راهور ناجا در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه چرا در ۱۰ سال گذشته پلیس تجهیزاتی را تأمین نکرده است تا از درجه‌داران و سربازان برای اعمال قانون در خیابان‌ها کمک نگیرد، گفت: برابر ماده ۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مسئول توسعه دوربین‌های ثبت تخلف رانندگی در راه وزارت راه و در شهرها شهرداری‌ها هستند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *