سیر تا پیاز خرید شارژ و افزایش اعتبار سیم‌کارت‌ همراه اول

برای خرید شارژ سیم‌کارت‌های اعتباری روش‌های مختلفی وجود دارد. در این مطلب از وبلاگ خریدشارژ به بررسی این روش‌ها و ارائه نکاتی می‌پردازیم که حتما هنگام خرید شارژ باید به آن‌ها دقت کنید. با ما همراه شوید.

روش‌های افزایش اعتبار

خرید شارژ و افزایش اعتبار به دو روش حضوری و غیرحضوری صورت می‌گیرد:

حضوری

  • خرید شارژ از طریق دستگاه خودپرداز بانک‌ها و POS فروشگاه‌ها
  • خرید شارژ از طریق نمایندگی‌ها و فروشگاه‌های مجاز كارت شارژ
  • خرید شارژ از طریق دستگاه‌های وب كیوسك نصب‌شده در اماكن عمومی پرتردد

غیرحضوری

Top Up (شارژ خودكار)

خرید شارژ از طریق مراجعه به پرتال همراه اول و عاملین مجاز انجام می‌گردد؛ بدین‌صورت که مشترک پس از ورود به بخش سایت فروش شارژ پرتال همراه اول، مبلغ موردنیاز خود را برای شارژ انتخاب نموده و پس از پرداخت مبلغ شارژ به‌صورت اینترنتی (با استفاده از کارت عضو شتاب)، سیم‌کارت اعتباری به‌صورت مستقیم و بدون نیاز به مشاهده و وارد نمودن رمز شارژ در گوشی، شارژ خواهد شد.

نکته

مشترکین تلفن همراه اعتباری که از طریق پرتال همراه اول اقدام به افزایش اعتبار اقدام نمایند، می‌توانند از ۵% تخفیف ویژه این پرتال استفاده نمایند.

از طریق مراجعه به عاملین مجاز فروش شارژ

شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت خریدشارژ نسبت به خرید شارژ سیمکارت همراه اول اقدام کنید. تنها کافی‌ست وارد وبسایت خریدشارژ شده، شماره همراه خود را وارد کرده و میزان شارژ مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس با کلیک بر روی دکمه پرداخت، میزان هزینه مورد نیاز را پرداخت کرده و بدون هیچ معطلی شارژ دلخواه به سیم‌کارت شما افزوده می‌شود.

خرید شارژ از وبسایت خریدشارژ

IVR (تماس با مرکز پاسخگویی به شماره 9990)

استفاده از سیستم پاسخگوی خودکار (IVR)

مشترکین می‌توانند از طریق سیم‌کارت اعتباری با شماره ۴۴۴ تماس و از باقیمانده اعتبار تلفن همراه خود اطلاع یابند. با استفاده از رمز شارژ دریافتی، دستور زیر را در گوشی وارد نمایید:

Send یا Ok یا دكمه سبز # شماره رمز شارژ # *140*

با اجرای دستور فوق سیم‌کارت به میزان اعتبار خریداری‌شده شارژ خواهد شد.

مدت اعتبار شارژ

انواع شارژ (ریالی)مبلغ شارژ (ریال)مالیات ارزش افزودهمهلت اعتبار (ماه)
۱۰۰۰۰۰۰۹۱۷۴۳۱۸۲۵۶۹۳
۵۰۰۰۰۰۴۵۸۷۱۶۴۱۲۸۴ ۳
۲۰۰۰۰۰۱۸۳۴۸۶۱۶۵۱۴ ۳
۱۰۰۰۰۰۹۱۷۴۳۸۲۵۷ ۳
۵۰۰۰۰۴۵۷۸۲۴۱۲۸ ۳
۲۰۰۰۰۱۸۳۹۴۱۶۵۱ ۳
۱۰۰۰۰۹۱۷۴۸۲۶ ۳

موارد عدم انجام شارژ

لیست سیاه

در زمان فعال‌سازی رمز شارژ الکترونیکی، درصورتی‌که تکرار بیش از ۴ بار خطا در ورود رمز، سیم‌کارت شما قفل شده و وارد لیست سیاه می‌شود.

خروج از لیست سیاه
حضوری

مراجعه به دفاتر خدمات ارتباطی و مراکز تلفن ثابت (در تهران) و ادارات مشترکین (در سایر استان‌ها)

غیرحضوری

جهت دسترسی به راهنمای استفاده از خدمات تلفن‌های همراه اعتباری می‌توان با تماس با مرکز ۹۹۹۰ از این سرویس استفاده نمود و سیستم به‌صورت اتوماتیک حداکثر ظرف ۲۴ ساعت نسبت به حذف شماره تلفن همراه اعتباری از لیست سیاه (Black list) اقدام می‌نماید.

خط استفاده‌نشده

وضعیت سیم‌کارت در زمان تحویل

قطع تقاضای مشترک

درصورتی‌که مالک تلفن همراه با مراجعه به ادارات مشترکین ۸گانه (در تهران) و ادارات مشترکین (سایر استان‌ها) برای مدت معین (حداکثر ۳ ماه) نسبت به قطع تقاضای مشترک اقدام نموده باشد.

مفقودی توسط تلفن گویا (۴۴۴)

درصورتی‌که اعلام مفقودی توسط مشترک تلفن همراه از طریق سامانه ۴۴۴ (تلفن گویا) صورت پذیرفته باشد. (جهت کسب اطلاعات بیشتر به خدمات سیم‌کارت اعتباری (اعلام مفقودی سیم‌کارت) مراجعه نمایید.)

سلب امتیاز

درصورتی‌که عدم افزایش اعتبار در وضعیت غیرفعال (طی ۱۲ ماه) شماره و حق الامتیاز سلب می‌گردد و امکان افزایش شارژ میسر نیست.

در زمان خرید شارژ الكترونیكی به نكات زیر توجه فرمایید

  • رمز شارژ الكترونیكی را از پایانه‌های فروش متعلق به نمایندگی‌های معتبر تهیه نمایید.
  • از خرید هرگونه رسید یا برگه از پیش چاپ‌شده خودداری نمایید.
  • تنها فرد مجاز به رؤیت اطلاعات مندرج بر روی برگه رمز دارای پوشش، شما هستید. رسید حاوی رمز شارژ خود را در اختیار دیگران قرار ندهید و برای میسر نمودن پیگیری‌های احتمالی بعدی، برای خرید از طریق کارت عضو شتاب متعلق به خود استفاده نمایید.
  • جهت هرگونه پیگیری بعدی،‌ رسید عابر بانک و یا دستگاه pos صادرشده را تا پایان زمان استفاده نزد خود نگه دارید.
  • در صورت بروز مشكل، از فروشنده راهنمایی بخواهید و یا با مركز پشتیبانی شركت توزیع‌کننده تماس بگیرید. چنانچه موفق به برقراری ارتباط نشدید برای پیگیری با سامانه ارتباط مردمی همراه اول (۹۹۹۰) تماس حاصل نمایید.
  • جهت سهولت و امنیت بیشتر پیشنهاد می‌گردد از شارژهای الکترونیکی استفاده نمایید.
  • در صورت خرید رمز از نشانی اینترنتی همراه اول مشكلات خود را با پست الكترونیكی charge@mci.ir در میان بگذارید.دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *