دلیل قطعی برق کرمانشاه

با توجه به قطعی برق کرمانشاه در روزهای اخیر به ویژه در ساعت‌های ۱۳ تا ۱۷، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه گفت: قطعی برق به دلیل افزایش بار مصرف در زمان پیک مصرف در شبکه سراسری رخ داده است، اگر مردم در زمان اوج مصرف صرفه‌جویی کنند، قطعی اتفاق نمی‌افتد.

قطعی برق کرمانشاه

امیدعلی مرآتی در گفت و گو با ایرنا؛ سهمیه برق استان را ۷۰۰ مگاوات اعلام کرد و افزود: در روزهای اخیر میزان مصرف برق به ۷۳۷ مگاوات رسید که بیشتر از سهمیه استان است و به همین خاطر قطعی برق به ویژه در زمان پیک مصرف آن یعنی ساعت ۱۳ تا ۱۷ اتفاق افتاد.

وی، بیشترین مصرف برق را در حوزه مشترکان خانگی با ۶۰ درصد مصرف عنوان کرد.

مرآتی از شهروندان خواست برای مدیریت و صرفه جویی برق به ویژه در ساعات پیک آن از استفاده از وسایل برقی پرمصرف خودداری کنند، همچنین درجه کولرگازی را در حد ۲۴ درجه نگهدارند و کولر آبی را با دور کم استفاده کنند.

مرآتی همچنین افزود: متاسفانه قطعی برق استان به دلیل افزایش بار مصرف است نه به دلایل فنی، اگر مردم صرفه‌جویی و مدیریت کنند قطعی نخواهیم داشت. به همین دلیل شرکت توزیع نیروی برق از قبل نمی‌داند مصرف برق بیش از حد بار و توان آن است یا نه تا اطلاع‌رسانی کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ادامه داد: شرکت توزیع نیروی برق کرمانشاه در راستای مدیریت مصرف و جلوگیری از قطعی برق در استان؛ با ۴۵۰۰ مشترک بخش کشاورزی برای خاموشی چاه‌های برق، واحدهای صنعتی، ارگان‌ها و ادارات تفاهم‌نامه امضا کرده است تا در زمان پیک مصرف برق کار خود را تعطیل کنند و در عوض در بقیه ساعات برق رایگان دریافت نمایند. 
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *