راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

همراه اول یا اپراتور اول قدیمی‌ترین اپراتور ارائه‌دهنده‌ی سیم‌کارت در کشور است که از ابتدای ورود تلفن‌های همراه به کشور کار خود را با ارائه‌ی سیم‌کارت‌های دائمی با پیش‌شماره ۰۹۱۲ آغاز کرده و پس از ایرانسل، سیم‌کارت‌های اعتباری خود را نیز به بازار ارائه کرد. پس از سال‌ها همراه اول همچنان یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین اپراتورهای کشور است و کاربران زیادی در سراسر کشور دارد. در وب‌سایت خریدشارژ نیز امکانات متنوعی برای مشترکین همراه اول در نظر گرفته شده است که تا حد امکان به آسان کردن و تسریع فرآیند‌های خرید شارژ، پرداخت قبوض (برای سیم‌کارت‌های دائمی)، خرید بسته‌های اینترنتی و… کمک می‌کند.

راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

این مطلب راهنمایی برای استفاده از خدمات اپراتور همراه اول است که توسط وب‌سایت خریدشارژ به مشترکین این اپراتور ارائه می‌شود.

خرید شارژ همراه اول

خرید شارژ مستقیم

 شارژ مستقیم یکی از آسان‌ترین روش‌های خرید شارژ است، در این روش می‌توانید بدون نیاز به وارد کردن رمز یا کد شارژ، و تنها با استفاده از شماره‌ی خود، سیم‌کارتتان را شارژ کنید. قبلا نیز در این مطلب از وبلاگ خریدشارژ در مورد نحوه‌ی خرید شارژ مستقیم از وب‌سایت خریدشارژ توضیح داده بودیم.

برای این کار کافیست پس از ورود به سایت خریدشارژ به آدرس kharidcharge.com، روی گزینه‌ی «شارژ مستقیم»، در نوار بالای سایت کلیک کرده و گزینه‌ی «خرید شارژ همراه اول» را انتخاب کنید.

راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

در صفحه‌ی باز شده، در قسمت شماره موبایل همراه اول، شماره تلفن سیم‌کارتی را که می‌خواهید برای آن شارژ بخرید را با دقت وارد کنید.

ٰراهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

سپس مبلغ مورد نظر خود را نیز انتخاب کرده و در نهایت بر روی گزینه‌ی پرداخت در پایین صفحه کلیک کنید.

خرید کارت شارژ

در روش خرید شارژبه وسیله‌ی کارت شارژ، پس از خرید، یک کد ۱۶ رقمی دریافت خواهید کرد که با شماره‌گیری کد دستوری مخصوص با سیم‌کارتی که قصد شارژ کردن آن را دارید، می‌توانید سیم کارت خود را شارژ کنید.

پیش از این در این مطلب از وبلاگ خریدشارژ نیز درباره‌ی نحوه‌ی خرید کارت شارژ توضیح داده بودیم، برای انجام این کار کافیست پس از مراجعه به وبسایت، به آدرس kharidcharge.com، از نوار بالا گزینه‌ی کارت شارژ را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه‌ی کارت شارژ همراه اول کلیک کنید.

راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

در این قسمت شماره تلفن خود یا فردی را که قصد دارید برای او کارت شارژ تهیه کنید را وارد کنید (کد شارژ بعدا برای این شماره پیامک خواهد شد)، سپس مبلغ مورد نظر خود را نیز انتخاب کرده و بر روی گزینه‌ی پرداخت کلیک کنید. همچنین می‌توانید ایمیل خود را نیز وارد کرده و پس از خرید، رسید خرید به همراه کد شارژ برای شما از طریق ایمیل نیز ارسال خواهد شد.

راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

در نهایت برای شارژ سیم‌کارت به وسیله‌ی رمز شارژ، رمز ۱۶ رقمی را از چپ به راست و به همراه کد دستوری، به شکل زیر در شماره‌گیر گوشی خود وارد کنید و سپس دکمه تماس را بزنید.

#رمز شارژ#*۱۴۰*

خرید بسته‌های اینترنتی

در سایت خرید شارژ امکان خرید بسته‌های اینترنتی متنوع همراه اول نیز وجود دارد. تنها با چند گام ساده و و به سرعت می‌توانید بسته اینترنت همراه مورد نظر خود با حجم و بازه زمانی مورد نظرتان را برای خود یا دیگران خریداری کنید. برای خرید بسته‌های اینترنت همراه اول، کافیست پس از مراجعه به وب‌سایت خرید شارژ مراحل زیر را  دنبال کنید:

۱- از نوار بالای سایت به قسمت بسته‌های اینترنت همراه رفته و گزینه‌ی بسته‌ اینترنت همراه اول را انتخاب کنید.

راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

۲- در صفحه‌ی باز شده شماره سیم‌کارتی را که میخواهید برای آن بسته تهیه کنید و همچنین نوع سیم‌کارت را (اعتباری، دائمی) وارد کنید.

۳- سپس مدت زمانی بسته‌ی مورد نظر خود را از میان گزینه‌ها انتخاب کنید تا بسته‌های موجود همراه اول به شما نمایش داده شود. از لیست نمایش داده شده حجم دلخواه خود با شرایط پیشنهادی همراه آن را انتخاب کنید.

راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

۴- در کادر ایجاد شده از بسته انتخابی و مبلغ آن اطمینان حاصل کنید و سپس رو دکمه پرداخت کلیک کنید تا به درگاه پرداخت متصل شوید.

همچنین در این مطلب از وبلاگ خریدشارژ نیز به صورت کامل‌تر درباره‌ی نحوه‌ی خرید بسته‌های اینترنت صحبت کرده‌ایم.

پرداخت قبض

یکی دیگر از خدماتی که در وب‌سایت خریدشارژ ارائه می‌شود، امکان پرداخت قبوض سیم‌کارت‌های دائمی همراه اول است که به آسانی قابل انجام است. برای پرداخت قبض تلفن همراه خود تنها به شناسه قبض و شناسه پرداخت احتیاج دارید.

راهنمای استفاده از خدمات همراه اول خریدشارژ

پس از دریافت شناسه قبض و شناسه پرداخت می‌توانید در قسمت پرداخت قبض شناسه‌ی خود را وارد کرده و پس از مشاهده نوع قبض و مبلغ آن در کادر پایین و تایید آن، شماره تلفن خود را نیز وارد کرده و بر روی دکمه‌ی پرداخت کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *