برقراری اولین رومینگ بین‌المللی 5G توسط ایرانسل

ایرانسل، اولین ارائه‌دهندۀ اینترنت نسل پنج تلفن همراه (5G) در ایران، نخستین ارائه‌دهندۀ خدمات رومینگ بین‌المللی 5G نیز شد. به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مشترکان اولین ارائه‌دهندۀ اینترنت نسل پنج تلفن همراه (5G) که قصد سفر به کشورهای «امارات متحدۀ عربی»، «چین» و «تایلند» را دارند، می‌توانند از خدمات رومینگ اینترنت پرسرعت 5G ایرانسل در این کشورها استفاده کنند.

اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران اولین ارائه‌دهندۀ خدمات رومینگ بین‌الملل نسل پنج (5G) است که امکان استفاده از این خدمت را در اپراتورهای DU امارات متحده عربی، اپراتور China Mobile چین و اپراتور AIS تایلند فراهم کرده است. به‌زودی کشورهای دیگری به مجموعۀ رومینگ 5G ایرانسل اضافه خواهند شد.

اولین رومینگ بین‌المللی 5G توسط ایرانسل

مشترکانی که قصد استفاده از اینترنت رومینگ پرسرعت 5G ایرانسل را دارند، می‌توانند پیش از خروج از مرزهای ایران، از طریق سوپراپلیکیشن «ایرانسل من» یا شماره‌گیری کد دستوری #۱۱۱۱*، اقدام به فعال‌سازی خدمات رومینگ بین‌الملل کنند. لغو این خدمات نیز از طریق شماره‌گیری همین کد دستوری انجام می‌شود. اگرچه در زمان حضور مشترک در مرزهای ایران، همواره تعرفه‌های عادی برای مشترک محاسبه می‌شود و تنها در صورت خروج مشترک از کشور و قرار گرفتن در مناطق تحت پوشش اپراتورهای طرف قرارداد، تعرفه‌های رومینگ محاسبه خواهد شد.

ایرانسل تاکنون به‌عنوان پرچم‌دار توسعه رومینگ بین‌المللی، بین اپراتورهای ایرانی، «سرویس رومینگ بین‌المللی نسل دو و سه (2G و 3G) خود را با ۲۷۲ اپراتور و در ۱۳۱ کشور» و «سرویس رومینگ بین‌المللی نسل چهار (4G) را با ۱۲۶ اپراتور و در ۶۶ کشور»، برقرار کرده است.

پیش‌ازاین، ایرانسل، ظهر ۱۰ آذرماه سال جاری، هشتمین سایت 5G خود و اولین سایت 5G دولت سیزدهم را با حضور دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، روی فرکانس جدید ۲.۳ گیگاهرتز در شهر اندیشه، واقع در استان البرز، راه‌اندازی کرد. هفت سایت دیگر نسل 5G ایرانسل نیز، سال ۹۹ در استان‌های تهران، شیراز، هرمزگان و خراسان رضوی راه‌اندازی شده بود.

برقراری اولین رومینگ بین‌المللی 5G توسط ایرانسل

ایرانسل در روز اول مرداد ۱۴۰۰ و هم‌زمان با نخستین سالروز راه‌اندازی تجاری شبکۀ نسل پنج خود موفق شد تا بار دیگر رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند و در حضور رسانه به سرعت ۳.۹۰۹ گیگابیت بر ثانیه در شبکۀ واقعی و تجاری نسل پنج دست یابد.

ایرانسل هم‌اکنون با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج (5G)، بیشترین تعداد سایت‌های تجاری 5G در ایران را دارد و در صورت رفع دغدغه‌های تعرفه و تخصیص فرکانس آماده است تا برنامۀ توسعۀ شبکۀ نسل پنج خود را با سرعتی بیش‌ازپیش در ایران ادامه دهد و به دنبال ورود نسل 5.5 تلفن همراه به ایران است.

اولین و بزرگ‌ترین اپراتور دیجیتال ایران تلاش دارد با گسترش خدمات رومینگ 5G در دیگر کشورها و اپراتورها تجربۀ بهره‌گیری از اینترنت پرسرعت و باکیفیت در استانداردهای جهانی را برای مشترکان خود فراهم کند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *