چرا سامانه شماره‌ گذاری خودرو راهور به سامانه عوارض خودرو متصل شد؟

قرار است سامانه شماره‌ گذاری خودرو راهور به سامانه عوارض خودرو متصل شود و ما در این مطلب از وبلاگ خریدشارژ به بررسی دلایل این امر می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

مقدمه

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور از اتصال سامانه شماره گذاری خودرو راهور ناجا به سامانه سمیع (سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو) خبر داد.

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایسنا، نشست مشترک بررسی آخرین وضعیت معاینه فنی خودروهای سبک در کشور و موضوعات مرتبط با سامانه سیمفا با حضور دکتر جمالی نژاد معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و سردار هادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا و مدیران ذیربط دو مجموعه به میزبانی اتحادیه سازمان های حمل و نقل همگانی کشور تشکیل شد.

دلایل اتصال سامانه شماره‌ گذاری خودرو به سامانه عوارض خودرو

مهدی جمالی نژاد در این خصوص گفت: در این جلسه پس از ارایه گزارش مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور و تبادل نظر در خصوص موضوعات مطرح در آن و همچنین طرح مباحث تخصصی از سوی دو مجموعه، بر حمایت حداکثری از انجام به موقع معاینه فنی تاکید و مقرر شد که سامانه شماره‌ گذاری خودرو راهور ناجا به سامانه سمیع (سامانه ملی یکپارچه عوارض خودرو) متصل شود.

 وی ادامه داد: همچنین مقرر شد اطلاعات خودروها بر اساس جدول ذیل ماده (۲) آیین نامه اجرایی ماده (۸) قانون هوای پاک از سوی پلیس راهور ناجا به سامانه سیمفا (سامانه یکپارچه معاینه فنی خودرو) ارسال شود. جمالی نژاد افزود: در این جلسه مصوب شد که پیگیری های لازم درخصوص ارسال اطلاعات خودروهای فاقد معاینه فنی کماکان به سامانه پلیس ارسال شود. همچنین شهرداری ها هم تمامی اطلاعات ثبت شده توسط دوربین های درون شهری را بصورت خام مستقیما به سامانه راهور ناجا، برای اعمال قانون، ارسال می کنند.

سامانه شماره‌ گذاری خودرو

رییس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه اظهار کرد: به موجب دیگر مصوبه این جلسه، مقرر شد تمامی شهرداری ها تا پایان سال ۱۴۰۰ نسبت به نصب دوربین ترافیکی جهت ثبت پلاک خودروهای فاقد معاینه فنی و تخلفات خودرویی اقدام کنند. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمالی نژاد همچنین اعلام کرد: در این جلسه مصوب شد اطلاعات خودروی تصادفی جهت ابطال معاینه فنی خودروهای آسیب دیده به سامانه سیمفا ارسال شود.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *