واکسن شرط تمدید برگه‌ سرشماری اتباع قم

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم گفت: دریافت کارت واکسن و تزریق دو دز واکسن، شرط تمدید برگه‌های سرشماری اتباع در قم است.

واکسن، شرط تمدید برگه‌ سرشماری اتباع قم

به گزارش خریدشارژ به نقل از تابناک قم، عباس شیرمحمدی در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم که در سالن کرامت استانداری تشکیل شد، با اشاره به سرشماری اتباع قم در سال ۱۳۹۵ اظهار کرد: پس از سرشماری سال ۹۵، مشخص شد که تعداد اتباع غیرمجاز قم، حدود ۴۰ هزار نفر است و پس‌ازآن، هیچ برنامه‌ریزی خاصی برای اتباع انجام نشد و صرفاً اتباع با در اختیار داشتن برگه سرشماری که ما به آن‌ها داده بودیم، در قم زندگی می‌کردند.

وی با ابراز خرسندی از دستورالعملی که اخیراً در خصوص اتباع ابلاغ شده است گفت: در دو سال اخیر که با موضوع کرونا مواجه بودیم، خیلی پیگیری کردیم تا اتباع را ملزم به واکسیناسیون کنیم که متأسفانه موفقیت چندانی نداشتیم؛ اما امیدواریم با بخشنامه ابلاغی جدید، به جبران گذشته بپردازیم.

سرشماری اتباع قم

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قم تعداد اتباع غیرمجازی که با فرمان رهبر معظم انقلاب، ارائه خدمات اشتغال به تحصیل برای آن‌ها دنبال شد را ۱۱ هزار و ۶۰۳ نفر دانست و گفت: از این تعداد، ۷ هزار و ۳۲۳ دانش‌آموز در قم حضور دارند.

وی با اشاره به بخشنامه جدید ابلاغی که لازم است هم ۱۱ هزار و ۶۰۳ نفر و هم ۴۰ هزار نفر اتباع غیرمجاز، جهت تمدید برگه‌های سرشماری، به اداره اتباع مراجعه کنند، گفت: شرط لازم برای گرفتن برگه‌های تمدید سرشماری، دریافت کارت واکسن و تزریق دو دوز واکسن است که این مهم، به تسریع واکسیناسیون اتباع در قم، کمک شایانی خواهد کرد.

شیرمحمدی اتباع را در قم، به دو دسته کلی تقسیم کرد و گفت: تعدادی از اتباع زیرمجموعه جامعه المصطفی (ص) و تعدادی دیگر، تحت نظارت پلیس مهاجرت هستند.

وی در پایان با اذعان به این مطلب که در شرایط فعلی، امکان برنامه‌ریزی دقیق برای اتباع وجود ندارد، گفت: درصورتی‌که دستگاه‌های مرتبط در ارائه آمار و ارقام جامعه هدف خود، همکاری لازم را با اداره امور اتباع و مهاجرین خارجی داشته باشند، امکان ارائه گزارشِ واکسیناسیون افراد دارای گذرنامه و کارتی‌ها، برای ما مهیا خواهد بود.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *