آیا سفر زمینی همسایگان به ایران آزاد شده است؟

بر اساس اعلام وزیر کشور محدودیت سفر زمینی همسایگان به ایران حذف شد؛ اما برخی کشورهای اروپایی مانند انگلستان و فرانسه همچنان با این محدودیت‌ها مواجه هستند. البته به گفته مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری هنوز این پروتکل‌ها به‌صورت رسمی ابلاغ نشده است.

آزاد شدن سفر زمینی همسایگان

به گزارش ایسنا، روز گذشته احمد وحیدی – وزیر کشور- در پایان جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در تشریح مصوبات این جلسه گفت: محدودیت‌های موجود با کشورهای مختلف در جلسه امروز موردبررسی قرار گرفت و محدودیت با کشورهای همسایه به حالت قبل برگشت، به شکلی که با داشتن تست‌های پی سی آر منفی، افراد می‌توانند وارد کشور شوند. به‌این‌ترتیب محدودیت با کشورهای همسایه حذف شد.

وی افزود: برخی کشورها که مسافران از آن‌ها از طریق مرز هوایی وارد کشور می‌شدند و بیماری در آنجا کنترل شده نیز محدودیت‌هایشان برداشته شده، اما محدودیت‌های کشورهای اروپایی، فرانسه و انگلیس همچنان برقرار است و سایر کشورها نیز محدودیت‌هایشان در حال بررسی است. البته کشورهایی که رشد سویه امیکرون در آن‌ها روی بدهد ممکن است محدودیت‌هایشان اضافه شود.

سفر زمینی همسایگان

در این راستا جواد هدایتی – مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای – به ایسنا اعلام کرد که به نظر می‌رسد محدودیت‌های بسیاری در این جلسه برداشته شده و تغییر کرده‌اند ازجمله اینکه ممنوعیت سفر زمینی همسایگان به ایران برداشته شد و تنها محدودیت برای آن‌ها داشتن کارت واکسن و تست منفی PCR است.

وی افزود: البته هنوز این ابلاغیه به دست ما نرسیده است اما به‌محض ابلاغ آن را اجرایی خواهیم کرد؛ اما تا قبل از ابلاغ این مصوبه جدید، اتباع ایرانی هم از کشورهای همسایه یا از کشورهای ممنوعه اروپایی و آفریقایی قصد ورود به ایران را داشتند باید تست منفی PCR و کارت واکسن ارائه می‌کردند و اگر به هنگام ورود در غربالگری دارای علائم مشکوک تشخیص داده می‌شدند نیز به مدت دو هفته قرنطینه می‌شدند.

مدیرکل ترانزیت و حمل‌ونقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: ممنوعیت ورود کشورهای اروپایی مانند انگلستان و فرانسه همچنان برقرار است اما این ممنوعیت‌ها مختص سفرهای هوایی است و به ما ارتباطی ندارد چراکه مسافر اروپایی نداریم که از مرزهای زمینی به کشور وارد شود.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *