تغییر سقف ذخیره بنزین خودرو‌های شخصی

سقف ذخیره بنزین برای خودروهای شخصی ۹ ماه تعیین شده است. این بدین معناست که این ماه سهمیه سوخت به خودروهایی که تاکنون از سهمیه خود استفاده نکرده‌اند، تعلق نمی‌گیرد.

سقف ذخیره بنزین

پیرو سهمیه‌بندی بنزین در آبان ماه سال گذشته، سهمیه بنزین خودروهای شخصی در کارت‌های سوخت تا سقف ذخیره ۳۶۰ لیتر برای شش ماه محفوظ بود. با شیوع ویروس کرونا و کاهش ترددهای مردم محاسبات شرکت ملی پخش دستخوش تغییر شد و این شرکت در روزهای آخر ماه ششم اعلام کرد که سقف سهمیه بنزین به ۹ ماه و ۵۴۰ لیتر افزایش یافته است.

در واقع از ابتدای آبان ماه تا انتهای ماه تیر، ۵۴۰ لیتر سهمیه سوخت به افراد داده شد که اگر شخصی از این سهمیه استفاده‌ای نکرده باشد سهمیه مرداد ماه به آن شخص و یا در واقع خودرو وی تعلق نمی‌گیرد.

در حال حاضر هر کارت سوخت گنجایش ذخیره ۵۴۰ لیتر بنزین را دارد. برای مثال اگر فردی از سهمیه خود تنها ۳۰ لیتر را استفاده کرده باشد، ۵۱۰ لیتر در کارت خود ذخیره دارد و فقط نیمی از سهمیه مرداد ماه که ۳۰ لیتر می‌شود را می‌تواند دریافت کند.

فاطمه کاهی – سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی – نیز گفت: اگر شخصی از ابتدای زمان سهمیه‌بندی ۲۴ آبان ۱۳۹۸ تاکنون از سهمیه کارت سوخت خود استفاده نکرده باشد، سهمیه‌ای به کارت سوخت آن اضافه نمی‌شود، سقف ذخیره ۵۴۰ لیتر تعیین شده و اگر فردی فقط ۳۰ لیتر از این میزان را استفاده کرده باشد تنها ۳۰ لیتر مرداد ماه به سهمیه آن شخص اختصاص داده می‌شود.

به گفته وی، افراد به هیچ عنوان نگران سهمیه سوخت خود نباشند و عدد باقیمانده در کارت سوخت آنان محفوظ باقی می‌ماند.

طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، همچنان میزان سهمیه ماهانه برای خودروهای شخصی بنزین‌سوز ۶۰ لیتر، دوگانه سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *