آیا کارت واکسن در سینماهای مردمی فجر چک می‌شود؟

در این مطلب بررسی می‌کنیم که آیا کارت واکسن در سینماهای مردمی فجر چک می‌شود؟ در شرایطی که معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت تأکید کرده که بلیت‌فروشی برای جشنواره‌های فجر تنها برای واکسینه شده‌ها باشد، اما فروش بلیت‌های جشنواره فجر بدون درخواست کارت واکسن بوده و سینماداران سینماهای مردمی فجر هم می‌گویند تاکنون درباره این موضوع و برای نحوه ورود تماشاگران به سینماهای مردمی فجر، دستورالعملی به آن‌ها ابلاغ نشده است.

بررسی کارت واکسن در سینماهای مردمی فجر

به گزارش ایسنا، پیش‌فروش بلیت‌های چهلمین جشنواره فیلم فجر از صبح امروز، ششم دی‌ آغاز شد و پس از گذشت حدود هفت ساعت بخش قابل‌توجهی از بلیت‌های ۲۲ فیلم بخش رقابتی جشنواره («سودای سیمرغ») فروخته شده است. دراین‌بین فیلم‌هایی که به‌جز عوامل شناخته‌شده، تبلیغات بهتری داشتند بیشتر موردتوجه قرار گرفته‌اند و بعضی سالن‌های سینمایی پرطرفدار هم بلیت‌های خود را خیلی سریع‌تر به فروش رساندند، اما حذف سری فروشی بلیت‌ها سبب شده بعضی فیلم‌ها و نیز سینماها مخاطب نسبتاً کمتری داشته باشند. در این مورد یک اتفاق دیگری که توسط بعضی مخاطبان ایسنا اشاره شد، طولانی شدن پروسه خرید جداگانه تعدادی فیلم با توجه به کندی اینترنت است.

سینماهای مردمی فجر

در کنار این موارد یک نکته مهم، تأکید وزارت بهداشت بر فروش بلیت به کسانی بوده که کارت واکسن داشته باشند و گفته شده بود که باید زیرساخت‌های بلیت‌فروشی به سامانه «ایران من» متصل باشند درحالی‌که وزارت ارشاد هنوز در این مورد تبادل سامانه‌ای انجام نداده است و اگر در روزهای آینده هماهنگی‌های لازم برای اتصال به این سامانه ملی فراهم و چک کردن وضعیت واکسیناسیون کسانی که بلیت خریده‌اند، ممکن شود در آن صورت ستاد جشنواره باید مشخص کند که نحوه حضور تماشاگران در سینماهای مردمی چطور خواهد بود.

در این مورد سعید خانی – مدیر پردیس سینمایی صبا مال – در گفت‌وگویی با ایسنا می‌گوید: ارائه کارت واکسن برای فروش بلیت لحاظ نشده است، اگرچه تنها دو سوم ظرفیت سالن‌های مردمی در نظر گرفته شده و پروتکل‌ها رعایت خواهد شد، اما تاکنون برای حضور مخاطب و دریافت کارت واکسن چیزی به ما ابلاغ نشده است. البته بلیت‌فروشی که تقریباً تمام شده و اگر قرار باشد در این مورد اقدامی انجام شود، وزارت بهداشت می‌تواند هنگام برگزاری جشنواره نماینده‌هایی را به سینماها بفرستد تا با تعاملی که ستاد جشنواره و نیز صاحبان سینماهای مردمی فجر خواهند داشت، ورود واکسینه شده‌ها بررسی شود.

او درباره وضعیت فروش بلیت‌ فیلم‌های جشنواره هم گفت: بعد از گذشت این چند ساعت، بلیت بعضی آثار تقریباً به‌طور کامل فروخته شده و به‌طورکلی می‌توان گفت به‌جز چند فیلم که فروش ضعیفی داشته‌اند، تقریباً بقیه فیلم‌ها فروش بالا و متوسط رو به بالا داشتند.

خانی درباره حذف فروش بلیت به‌صورت سری هم گفت:‌ واقعیت این است که سری‌فروشی بیشتر به نفع سینمادار است درحالی‌که تک‌فروشی احترام بیشتر به مخاطب است تا مجبور نشود بلیت فیلمی را که دوست ندارد بخرد، اما با توجه به سختی‌هایی که ممکن است هنگام خرید چند بلیت مجزا به وجود آید شاید بهتر بود دراین‌باره تمهیدی در نظر گرفته می‌شد.

وی افزود: جدا از این‌ها شاید اگر سانس فوق‌العاده برای فیلم‌هایی که مخاطب دارند در نظر گرفته شود شرایط بهتری پیش آید. به نظر من درست نیست که به‌خاطر حمایت از بعضی سینماهای مردمی فجر، سانس فوق‌العاده را از سینماهایی که مخاطب دارند حذف کنیم و بهتر است اگر صاحب فیلم موافق بود و سینمادار هم امکان آن را داشت، دفتر جشنواره اجازه برقراری سانس فوق‌العاده را به فیلم‌ها بدهد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *