اجرای طرح ایمنی و سلامت برای کاهش تصادفات تا پایان دی‌ماه

معاون عملیات و ترافیک پلیس راهور ناجا از اجرای طرح ایمنی و سلامت برای کاهش تصادفات تا پایان دی‌ماه در معابر شهری و جاده‌ای خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ داوود قاسمیان معاون عملیات و ترافیک پلیس راهور ناجا صبح امروز در یک گفتگوی تلویزیونی با اشاره به تصادفات ۹ ماهه سال جاری گفت: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده از تصادفات ۹ ماهه سال جاری دریافتیم که علت بیشتر تصادفات، تخلفات حادثه‌ساز بوده است؛ این تخلفات باعث ایجاد اختلال در نظم عبور و مرور در جاده‌ها شده است.

جزئیات طرح ایمنی و سلامت

وی ادامه داد: به همین منظور طرح ایمنی و سلامت که شامل تخلفات عدم توجه به جلو، نبستن کمربند ایمنی، استفاده از تلفن همراه، نقص فنی و سرعت و سبقت غیرمجاز است، از چهارم دی‌ماه تا پایان ماه در تمامی معابر شهری و جاده‌ای اجرا می‌شود.

معاون عملیات و ترافیک پلیس راهور ناجا افزود: در این طرح در صورت مشاهده دو تخلف هم‌زمان، راننده متخلف نمره منفی می‌گیرد و خودرویش به پارکینگ منتقل می‌شود.

طرح ایمنی و سلامت

قاسمیان بیان کرد: پلیس در این طرح به‌جز نظارت مأمورانش، تخلفاتی همچون سرعت غیرمجاز را توسط دوربین‌ها ثبت می‌کند. وی گفت: امیدواریم با کاهش تخلفات، شاهد کاهش تصادفات باشیم. به رانندگان توصیه می‌شود به دلیل لغزنده بودن جاده‌ها در سه‌ماهه پایانی سال، حتی‌المقدور از سفر پرهیزکرده و اگر نیاز به سفر بود، از تجهیزات زمستانی استفاده کنند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *