طرح بازتوزیع یارانه‌ بنزین چیست؟

طرح بازتوزیع یارانه‌ بنزین از اول اسفندماه ۱۴۰۰ در جزیره کیش آغاز شده و همه شهروندان دارای کارت کیشوندی اعم از مالکان خودرو و افراد بدون خودرو، واجد دریافت سهمیه بنزین ۲۰ لیتری شدند.

طرح بازتوزیع یارانه‌ بنزین چیست؟

به گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ بر اساس اعلام کمیته اطلاع‌رسانی طرح بازتوزیع یارانه‌ بنزین این طرح یکی از پیشنهادات عدالت‌گرایانه به‌منظور بهره‌مندی همه افراد جامعه از یارانه حامل‌های انرژی و تغییر مبنای یارانه بنزین از هر خودرو به هر فرد (چه صاحب خودرو چه فاقد خودرو) بود. این موضوع در ستاد اقتصادی دولت مطرح و مصوب شد برای روشن شدن ابعاد طرح، به‌صورت موقت و آزمایشی در برخی نقاط کشور اجرا شود.

طرح بازتوزیع یارانه‌ بنزین چیست؟

بر اساس این گزارش همان‌طور که از قبل تأکید شده بود در این طرح مشابه گذشته قیمت بنزین یارانه‌ای ۱۵۰۰ تومان و قیمت بنزین آزاد ۳ هزار تومان است و افراد فاقد خودرو که مصرف بنزین ندارند می‌توانند سهمیه بنزین یارانه‌ای خود را به دیگران انتقال داده یا به فروش برسانند. این اطلاعیه می‌افزاید: سهمیه خودرو‌های عمومی کماکان مانند قبل به کارت سوخت آن‌ها تعلق می‌گیرد.

کمیته اطلاع‌رسانی این طرح در اطلاعیه خود تصریح کرده که با توجه به موفقیت تست فنی این طرح در بهمن‌ماه، از اول اسفند اعطای ۲۰ لیتر سهمیه به هر فرد در جزیره کیش به‌صورت آزمایشی آغاز شده که خبر خوبی برای خانوار‌های فاقد خودرو و بهره‌مندی آن‌ها از یارانه انرژی محسوب می‌شود. بر این اساس شهروندان جزیره کیش می‌توانند با همان کارت‌های بانکی در پمپ‌بنزین‌ها و با همان قیمت پیشین سوخت‌گیری کنند.

بر اساس مصوبه ستاد اقتصادی دولت، در طول مدت اجرای آزمایشی این طرح ساکنان جزیره کیش همچنان می‌توانند از سهمیه‌های پیشین در کارت‌های سوخت خود نیز استفاده کنند. این گزارش می‌افزاید: در پایان اسفندماه نتایج اولیه این طرح به استحضار ستاد اقتصادی دولت خواهد رسید.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *