منتظر یک هفته پر بارش در کشور باشید!

کارشناس هواشناسی در رابطه با هفته پر بارش گفت: با ورود سامانه بارشی به کشور از عصر جمعه، بیشتر مناطق کشور تحت تأثیر این سامانه قرار می‌گیرد و یک هفته پر بارش خواهيم داشت.

آقای محمد اصغری در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، افزود: پیش از ورود این سامانه بارشی شهر‌های صنعتی پرجمعیت نظیر تهران، کرج، اصفهان، اراک و تبریز هوای آلوده‌ای خواهند داشت که آلودگی هوا در تبریز پیش از شهر‌های دیگر تحت تأثیر بارش‌ها کاهش می‌یابد.

هفته پر بارش در راه کشور

وی گفت: نخستین استان‌هایی که بارش خواهند داشت آذربایجان غربی و کردستان است و سپس خوزستان تحت تأثیر این سامانه قرار خواهد گرفت و شمال این استان یکی از نقاط پر بارش کشور خواهد بود. اصغری ارتفاعات چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و شمال استان‌های فارس و بوشهر و همچنین دو استان کرمانشاه و ایلام را از دیگر نقاط پربارش کشور دانست و افزود: ساکنان استان‌های آذربایجان شرقی، همدان، زنجان، تهران، البرز، مرکزی، قم و قزوین و همچنین غرب استان اصفهان باید از فردا شب منتظر بارش باشند که بارندگی در ارتفاعات غرب اصفهان قابل‌توجه خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: روز یکشنبه یک وقفه در بارش‌ها داریم، اما از روز دوشنبه موج دوم بارندگی‌ها را در کشور خواهیم داشت و بارش‌ها به استان‌های شمال شرقی کشور خواهد رسید و از دوشنبه خراسان شمالی، رضوی و شمال خراسان جنوبی شاهد بارندگی خواهد بود و استان‌های سمنان و یزد هم بارندگی دارند.

هفته پر بارش
هفته پر بارش

اصغری گفت: از سه‌شنبه تا چهارشنبه شاهد کاهش هوای سرد خواهیم بود و در سواحل خزر و اردبیل هم بارندگی‌ها قابل‌توجه خواهد بود. وی ادامه داد: امروز و فردا سواحل خزر وزش باد گرم دارند که زمینه برای آتش‌سوزی در جنگل‌ها زیاد می‌شود و همچنین آب‌های خلیج‌فارس متلاطم خواهد بود و ارتفاع موج در خلیج‌فارس به دو و نیم متر نیز خواهد رسید، بنابراین باید رفت‌وآمد قایق‌های سبک و تفریحی در این منطقه و فعالیت‌های فراساحل بخصوص در شمال خلیج‌فارس محدود و ممنوع اعلام گردد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *