وضعیت هوای مطلوب در تهران: هوای تهران در وضعیت قابل‌قبول

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در طول امروز (۲۷ آذرماه) در پی وزش باد مؤثر و ناپایداری جوی در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت.

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایسنا، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (۲۷ آذرماه) باوجود آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر است. با رشد ناپایداری جوی و احتمال بارش باران در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد.

هوای تهران در وضعیت قابل‌قبول قرار گرفت

با تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت شنبه (۲۷ آذرماه) بهبود کیفیت هوای تهران در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

هوای تهران
هوای تهران

صبح روز یکشنبه (۲۸ آذرماه) افزایش ترافیک صبحگاهی سبب افزایش غلظت آلاینده‌ها و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق پرتردد خواهد شد. افزایش تندی باد در طول روز از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری می‌کند.

همچنین با افزایش تندی باد تا ساعات پایانی یکشنبه (۲۸ آذرماه) از میزان غلظت ذرات معلق کاسته خواهد شد که برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت. به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۲۹ بود و کیفیت هوای تهران در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۹۱ و کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول است.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *