هشدار قرمز دریایی؛ کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور

کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب به کشور از کاهش محسوس دما طی ۵ روز آینده در بیشتر مناطق کشور خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری صداوسیما از وزارت راه و شهرسازی؛ خانم فریبا گودرزی گفت: دمای هوا تا فردا در نیمه غربی و نواحی مرکزی کشور و جمعه و شنبه در نیمه شرقی به‌طور محسوس بین ۵ تا ۱۰ درجه کاهش خواهد یافت. برای دو روز آینده آب‌های شمالی و جنوبی کشور مواج است. به همراه این کاهش محسوس دما برای جنوب کشور هشدار قرمز صادر شده و ارتفاع موج بین ۳ تا ۵ متر خواهد رسید.

کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور

با ورود سامانه بارشی از سمت شمال غرب و غرب به کشور امشب در استان‌های ساحلی خزر، آذربایجان‌های شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شرق خوزستان، همدان، مرکزی، قزوین، البرز و تهران شاهد بارش باران، وزش باد و در مناطق کوهستانی کولاک برف خواهیم بود.

وی افزود: این سامانه فردا جمعه در مازندران، گلستان، خراسان‌های شمالی و رضوی و جنوبی، سمنان و شرق تهران سبب بارندگی خواهد شد. بارش‌ها در حد هشدار است و کولاک برف، سوز باد، لغزندگی، کاهش دید برای جاده‌ها حتی مسدود شدن جاده‌های مواصلاتی و برف‌گیر این مناطق محتمل است؛ بنابراین توصیه می‌شود از سفر‌های غیرضروری به این استان‌ها خودداری شود.

وی ادامه داد: بعد از بارش‌ها پدیده غالب در کشور وزش باد شدید است. نیمه شرقی کشور تا فردا وزش باد‌های شدید را تجربه می‌کند و از بعدازظهر امروز و تا فردا تهران، قزوین، قم، البرز، سمنان و اصفهان نیز وزش باد شدید را شاهد خواهد بود. البته شدت وزش باد طی این مدت خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق کرمان خواهد بود که می‌تواند توأم با گردوخاک باشد. احتمال شکستن درختان فرسوده، آسیب به سازه‌های موقتی همین‌طور گلخانه و سازه‌های تبلیغاتی در این مناطق وجود دارد.

کاهش محسوس دما در بیشتر مناطق کشور

گودرزی افزود: آسمان تهران قسمتی ابری تا نیمه‌ابری با غبار محلی است. از بعدازظهر با وزش باد هوای تهران مطلوب‌تر خواهد شد. امروز بیشینه دما در ایستگاه مهرآباد ۸ درجه بالای صفر است، البته در روز‌های آتی تهران با کاهش محسوس دما مواجه خواهد شد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *