تداوم عرضه کد دستوری مسدودکننده کلاه‌برداری با تماس‌های بین‌المللی

با الزام رگلاتوری، علاوه بر مشترکان ایرانسل، امکان استفاده از کد دستوری مسدودکننده مکالمۀ بین‌المللی، برای مشترکان اپراتورهای دیگر هم فراهم شد.

کد دستوری مسدودکننده کلاه‌برداری

به گزارش خریدشارژ به نقل از روابط عمومی ایرانسل، بیش از پنج سال است که کد دستوری #۱*۸*۱*۵۵۵* در دسترس مشترکان دائمی و اعتباری ایرانسل است و تمامی مشترکان این اپراتور می‌توانند با شماره‌گیری و فعال‌سازی آن، امکان تماس با خطوط بین‌المللی را مسدود کنند. با این روش، از کلاه‌برداری‌هایی که به شیوۀ «تماس ازدست‌رفتۀ ناشناختۀ بین‌المللی»، صورت می‌پذیرد، جلوگیری می‌شود.

در برخی شیوه‌های کلاه‌برداری، مشترک پس از مشاهدۀ تماس ازدست‌رفته از شمارۀ ناشناس خارج از کشور (missed call)، اقدام به تماس متقابل کرده و هزینه‌ای معادل برقراری تماس بین‌المللی را، متقبل می‌شود.

اهمیت کد دستوری مسدودکننده

با افزایش این‌گونه کلاه‌برداری‌ها و اعتراضات مردمی صورت گرفته، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگلاتوری)، در نیمۀ دوم آبان ماه ۱۴۰۰، داشتن کد دستوری فعال‌سازی و غیر فعال‌سازی تماس‌های بین‌المللی و کد دستوری مسدودکننده را به تمامی اپراتورها ابلاغ کرد تا اپراتورهایی که تا این زمان چنین امکانی را برای مشترکان خود فراهم نکرده‌ بودند نیز، ملزم به اجرای این دستور باشند. این در حالی است که کاربران ایرانسل از ۳ شهریور سال ۱۳۹۵، می‌توانستند برای مسدودسازی و اتصال مجدد تماس‌ با خطوط بین‌الملل از کد دستوری اختصاصی، استفاده کنند و این امکان، کماکان برای مشترکان ایرانسل در دسترس است.

تداوم عرضه کد دستوری مسدودکننده کلاه‌برداری با تماس‌های بین‌المللی

مشترکانی که نیازی به برقراری تماس بین‌الملل (شماره‌گیری با پیش‌شماره ۰۰، با کشورهای دیگر) ندارند، می‌توانند با شماره‌گیری کد دستوری #۱*۸*۱*۵۵۵*، تماس‌های بین‌الملل خود را مسدود و هر زمان نیاز به برقراری این تماس‌ها داشتند، با شماره‌گیری کد دستوری #۲*۸*۱*۵۵۵*، برای فعال‌سازی آن اقدام کنند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *