فهرست مطالب

پرداخت اینترنتی

۱- برای پرداخت اینترنتی به چه مواردی نیاز است؟

برای پرداخت اینترنتی به شماره ۱۶ رقمی روی کارت، رمز پویا (رمز خرید اینترنتی)، تاریخ انقضای کارت بانکی و کد CVV2 نیاز خواهید داشت. برای آشنایی بیشتر با نحوه پرداخت می‌توانید پست مربوط به پرداخت اینترنتی را در وبلاگ مطالعه کنید.

۲- رمز پویا چیست؟

رمز یکبار مصرفی است که به جای رمز دوم کارت استفاده می‌شود. چنانچه رمز پویا ندارید برای دریافت آن می توانید با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک خود در بخش عملیات رمز آن را فعال کنید. و سپس بر اساس روش اعلامی از طرف بانک صادرکننده کارت، از روش دریافت پیامکی یا اپلیکیشن‌های طراحی شده توسط بانک برای دریافت رمز استفاده کنید.

۳- کد CVV2 چیست و چه کاربردی دارد؟

کد CVV2 یک عدد چهاررقمی است که پشت یا روی کارت بانکی ثبت شده است و جهت خرید اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۴- با کدام کارت های بانکی امکان خرید وجود دارد؟

با تمامی کارت های بانکی عضو شتاب امکان خرید محصول در سایت خرید شارژ وجود دارد.


پرداخت قبض

۵- چگونه در خرید شارژ قبوض را پرداخت کنیم؟

می‌توانید با وارد کردن اطلاعات قبض به‌صورت دستی، قبض‌هایتان را پرداخت کنید. بعد از وارد کردن اطلاعات، وارد درگاه پرداخت می‌شوید و با وارد کردن اطلاعات کارت بانکی قبض را پرداخت می‌کنید. برای آشنایی بیشتر با نحوه پرداخت می‌توانید پست مربوط به پرداخت قبض را در وبلاگ مطالعه کنید.

۶- شناسه قبض و شناسه پرداخت چیست؟

قبوض شهری (قبض آب، قبض برق، قبض تلفن، قبض گاز، قبض عوارض شهری، قبض جریمه خودرو و دیگر قبوض) هر کدام دو شماره با عنوان «شناسه قبض» و «شناسه پرداخت» دارند که جهت پرداخت الکترونیکی و پرداخت غیر حضوری این قبض‌ها استفاده می‌شود. شناسه پرداخت مشخص‌کننده اطلاعات مبلغ، سال و دوره قبض است. شناسه قبض کد یکتای مربوط به قبض است.

۷- انواع روش‌های استعلام خلافی خودرو کدام است؟

جهت اطلاع از انواع روش‌های استعلام خلافی خودرو و نحوه پرداخت آن به این پست مراجعه کنید.

۸- خلافی خود را پرداخت کرده ام. چرا هنوز اعمال نشده است؟

در صورت پرداخت مبلغ خلافی از روش‌های آنلاین اطلاعات با تاخیر ۷۲ ساعته در سامانه مرکزی پلیس راهور درج خواهد شد که در بروزرسانی بعدی اطلاعات تخلفات سایت قابل رویت خواهد بود.


خرید شارژ

۹- امکان خرید چه نوع شارژهایی از خرید شارژ وجود دارد؟

شما امکان خرید شارژ مستقیم و کارت شارژ ( شارژ رمزدار) را برای اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل دارید.

۱۰- در صورتی که در هنگام خرید شارژ اینترنتی پول از حساب کسر شود ولی تلفن همراه شارژ نشود چه کاری باید انجام داد؟

درصورتی‌که تراکنش کاربر ناموفق باشد و وجهی از حساب کاربر کسر گردد، مبلغ کسر شده به‌صورت خودکار از طرف بانک مربوطه ظرف ۷۲ ساعت مسترد خواهد شد.
چنانچه در هنگام خرید محصول به هر دلیل با مشکل مواجه شدید و بعد از کسر مبلغ از حساب بانکی شما پین کد به شما تحویل داده نشد و بعد از گذشت مدت زمان ۷۲ ساعت وجه به حساب بانکی شما برگشت داده نشد می توانید از طریق شماره ۰۲۱۸۸۰۱۹۵۷۴ با بخش پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح نمایید. همکاران ما در اسرع وقت مشکل شما را حل خواهند کرد.

۱۱- شارژ مستقیم چیست؟

به روشی گفته می‌شود که بدون نیاز به وارد کردن پین کد مستقیما سیم کارت شما را شارژ می‌کند.

۱۲- شارژ رمزدار چیست؟

در این روش بعد از خرید، یک کد غالبا ۱۶ رقمی دریافت خواهید کرد که می توانید با شماره گیری کد دستوری مخصوص هر اپراتور، اقدام به شارژ سیم کارت کنید.

۱۳- شارژ شگفت انگیز چیست؟

شارژ شگفت انگیز، امکانی برای سیم‌کارت‌های اعتباری ایرانسل است که با استفاده از آن می‌توان شارژی بیش از مبلغ شارژ دریافت کرد، به شرط آن که این شارژ در طی مدت زمانی معینی مصرف شود. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های شارژ شگفت‌انگیز می‌توانید این پست را در وبلاگ مطالعه کنید.

۱۴- شارژ شورانگیز چیست؟

شارژ شورانگیز، امکانی برای سیم‌کارت‌های اعتباری و دیتای رایتل است که با استفاده از آن می‌توان شارژی بیش از مبلغ شارژ دریافت کرد، به شرط آن که این شارژ در طی مدت زمانی معینی مصرف شود. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های شارژ شورانگیز می‌توانید این پست را در وبلاگ مطالعه کنید.

۱۵- تایید خرید محصول به چه صورت انجام می‌شود؟

علاوه بر رسید خرید و پیام‌های خرید، حجم مانده و اتمام شارژ از طریق سیستم هر اپراتور نیز برای شما ارسال می‌شود.

۱۶- هزینه اینترنت داخلی در بسته‌های اینترنت همراه چطور محاسبه می‌شود؟

تعرفه مصرف آزاد و بسته اینترنت همراه، برای پیام‌رسان‌های داخلی به یک سوم کاهش یافته است. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به صورت دوره‌ای، آی‌پی وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌هایی که پیام‌رسان داخلی محسوب شده و تعرفه‌ آن‌ها به صورت یک سوم محاسبه می‌شود را به اپراتورها ابلاغ می‌کند.

۱۷- ترافیک ملی یا ترافیک بومی چیست؟

ترافیک ملی یا ترافیک بومی شامل وب‌سایت‌های منتخب است. در صورت خرید هر یک از بسته‌های اینترنت همراه، می‎توانید در زمان مراجعه به وب‌سایت‌های منتخب، از ۵۰٪ تخفیف در هزینه اینترنت بهره‌مند شوید.


گیفت کارت

۱۸- گیفت‌کارت چیست؟

گیفت کارت نوعی اعتبار مجازی از فروشگاه‌های مختلف اینترنتی است. گیفت کارت به صورت مجازی و به صورت اعتبار پولی در اکانت شما با وارد کردن کد گیفت کارت شارژ می شود. از این اعتبار می توانید برای خرید کالاها و خدمات الکترونیکی نظیر بازی، برنامه، کتاب، فیلم و موسیقی که از طریق استور مربوطه قابل دانلود می باشند، استفاده نمایید.

۱۹- آیا در هنگام خرید از آیتونز مالیات از شما کسر می‌شود؟

بله بسته به شهر و ایالتی که موقع ثبت اپل آیدی انتخاب کرده‌اید، به خرید آیتونز شما مالیات یا Tax تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که بعضی از ایالت ها از مالیات معاف هستند. به خاطر همین کسر مالیات است که گاهی خریدهای شما ناموفق خواهد ماند. به طور مثال می‌خواهید برنامه‌ای را با قیمت ۹.۹۹ بخرید و شارژ اپل آیدی شما ده دلار است. بعد از این که بر روی گزینه خرید کلیک کنید به شما به شما پیغام خرید ناموفق را می‌دهد.

۲۰- آیا در هنگام خرید از گوگل پلی مالیات از شما کسر می‌شود؟

بله. بسته به شهر و ایالتی که موقع ثبت کشور ولت انتخاب کرده‌اید به خرید شما مالیات یا Tax تعلق خواهد گرفت. لازم به ذکر است که بعضی از ایالت‌ها از مالیات معاف هستند. به خاطر همین کسر مالیات است که گاهی خریدهای شما ناموفق خواهد ماند. به طور مثال می‌خواهید برنامه‌ای را با قیمت ۹.۹۹ بخرید و شارژ گیفت‌کارت گوگل‌پلی شما ده دلار است. بعد از این که بر روی گزینه خرید کلیک کنید به شما پیغام خرید ناموفق را می‌دهد.

۲۱- آیا می‌توان یک گیفت‌کارت را در دو اپل آیدی یا دو اکانت گوگل‌پلی استفاده کرد؟

خیر، بعد از شارژ کردن یک اکانت با استفاده از گیفت‌کارت گوگل‌پلی یا آیتونز، کد خریداری شده مجددا قابل استفاده نمی باشد. شما نمی توانید یک کد را در دو بار شارژ نمایید و حتی نمی توانید این اعتبار را به اکانت دیگری انتقال دهید.

۲۲- آیا گیفت کارت‌ها تاریخ انقضا دارند؟

خیر، گیفت کارت‌ها تاریخ انقضا ندارند ولی گاهی این اتفاق رخ می دهد که کدی از طرف خود آیتونز یا گوگل غیر فعال شود. در این موارد شما با ارور Not Active روبرو خواهید شد.

۲۳- اگر کشور اکانت و کشور گیفت کارت یکسان نباشد به چه مشکلی بر خواهیم خورد؟

اگر کشور اکانت و کشور گیفت کارت شما یکسان نباشد گیفت کارت را نمی توانید به حساب کاربری خود اضافه نمایید. پس از آن که کد را در اکانت خود بزنید. به این ارور بر می‌خورید که کد وارد شده باید در اپل آیدی یا اکانت گوگل کشور دیگری ردیم (Redeem) شود.  برای حل این مشکل به هر نحوی که اطلاع دارید یا کشور اکانتتون را باید مطابق گیفت کارت خریداری شده، تغییر دهید یا اینکه یک اکانت جدید با کشور مشابه گیفت کارتی که خریداری نموده‌اید بسازید و کد را روی آن Redeem / شارژ نمایید.

۲۴- ردیم کردن گیفت کارت گوگل‌پلی یا آیتونز چیست؟

ردیم گیفت کارت گوگل پلی به معنای شارژ کردن اکانت گوگل یا اپل آیدی با استفاده از کد اعتباری گیفت کارت است. برای کسب اطلاعات بیشتر به مطلب گیفت کارت گوگل‌پلی و گیفت کارت آیتونز در وبلاگ مراجعه کنید.