روش‌های انتقال بسته اینترنت سیم‌کارت

انتقال بسته اینترنت از یک سیم‌کارت به سیم‌کارت دیگر، یکی از امکاناتی است که از نظر خیلی از افراد یک امکان بسیار کاربردی بوده و لزوم وجود آن به شدت احساس می‌شود. از طرفی اپراتورهای تلفن همراه نیز با وجود ارائه خدماتی همچون انتقال شارژ بین سیم‌کارت‌های اعتباری و خرید بسته‌های هدیه و… هنوز در این زمینه اقدام جدی‌ای انجام نداده‌اند.

روش‌های انتقال بسته اینترنت سیم‌کارت

یکی از مزایای امکان انتقال بسته اینترنت از یک سیم‌کارت به سیم‌کارت دیگر برای افرادی است که از تلفن همراه استفاده می‌کنند و در صورتی که بخواهند در دستگاه دوم از اینترنت استفاده کنند مجبور به استفاده از هات‌اسپات و یا تعویض سیم‌کارت‌ها هستند. همچنین ممکن است که بخواهید باقی‌مانده حجم بسته‌ی خود را که امکان استفاده از آن را ندارید به شخص دیگری انتقال دهید و یا حتی در موقعیتی ضروری بخواهید امکان استفاده از اینترنت را برای او فراهم کنید.

متاسفانه امکان انتقال بسته اینترنت به شکلی که اشاره کردیم هنوز از طرف اپراتورها میسر نشده و روشی برای انجام این کار به این شیوه وجود ندارد. با این وجود برخی از اپراتورها برای مشکلاتی که به آن‌ها اشاره کردیم راهکارهای دیگری اندیشیده‌اند که می‌توانند تا حدی به حل این مشکلات کنند. در ادامه به معرفی برخی از این روش‌ها می‌پردازیم.

سرویس اینترنت چند کاربره ایرانسل

یکی از روش‌هایی که می‌تواند تا حدی جای خالی امکان انتقال بسته اینترنت سیم‌کارت را پر کند استفاده از سرویس اینترنت چند کاربره ایرانسل است. پیش از این در این مطلب از وبلاگ خریدشارژ، به طور مفصل درباره‌ی این سرویس و نحوه‌ی استفاده از آن توضیح داده بودیم. اما به طور خلاصه، این سرویس به مشترکین ایرانسل این اجازه را می‌دهد که بسته اینترنت خود را با سایر افراد به اشتراک بگذارند.

روش‌های انتقال بسته اینترنت سیم‌کارت

مشترکین ایرانسل با استفاده از سرویس اینترنت چند کاربره ایرانسل، می‌توانند یک حساب بسازند و امکان استفاده از آن را برای دوستان و اعضای خانواده خود به طور هم‌زمان فراهم نمایند. همچنین افرادی که همزمان از چند دستگاه مختلف مانند گوشی تلفن همراه یا تبلت خود استفاده می نمایند، می توانند به جای شارژ جداگانه این حساب‌‌ها، تنها یک حساب را فعال نموده و آن را شارژ نمایند. 

از مزایای این سرویس می‌توان به امکان به اشتراک‌گذاری اینترنت بدون از دست دادن سرعت و همچنین کنترل مصرف سایر خطوط استفاده کننده از بسته اشاره کرد.

هدیه‌ی بسته

یکی از روش‌هایی که در اکثر سایت‌ها از آن با نام روش انتقال بسته‌ی اینترنت یاد می‌شود درواقع همان خرید بسته‌ی هدیه است و ارتباطی با انتقال بسته اینترنت موجود یا حجم باقی‌مانده ندارد. این روش برای زمانی مناسب است که بخواهید از سیم‌کارت خود برای خط دیگری بسته‌ی اینترنت خریداری کنید. در ادامه به نحوه‌ی استفاده از این سرویس در اپراتورهای ایرانسل و همراه اول خواهیم پرداخت.

ایرانسل

در صورتی که بخواهید توسط خط ایرانسل خود برای سیم‌کارت ایرانسل دیگری بسته اینترنت تهیه کنید می‌توانید از کد دستوری زیر استفاده کنید:

*۵۵۵ *۵ *۱ *۱*شماره ایرانسل مورد نظر#

همچنین می‌توانید از طریق اپلیکیشن «ایرانسل‌من» نیز این کار را انجام دهید.

همراه اول

در سیم‌کارت‌های همراه اول، شما می‌توانید در هنگام خرید بسته‌های نوترینو از طریق سامانه #۱* اقدام به انتقال بسته اینترنت کنید. برای این کار پس از شماره‌گیری کد #۱* و یا کد #۵*۱* و انتخاب بسته‌ی مورد نظر می‌توانید به جای وارد کردن شماره‌ی خود شماره‌ی شخصی که می‌خواهید بسته را به او انتقال دهید را وارد کنید و پس از پرداخت هزینه‌، بسته‌ی مورد نظر برای شماره‌ی وارد شده فعال می‌شود.

همچنین امکان انتقال بسته اینترنت به دیگران از طریق اپلیکیشن همراه‌من نیز وجود دارد.

البته مشخصا این روش با انتقال بسته اینترنت به شکلی که در ابتدای پست اشاره کردیم تفاوت زیادی دارد، اما همچنان ممکن است در برخی مواقع کاربردی باشد. امیدواریم که اپراتورها نیز در آینده برای برطرف کردن این خلا و رفع مشکل کاربران اقدام کنند.دیدگاه‌ها (۴ دیدگاه)


 1. خداشاهده خودتون میدونید چی میگید این روشی که شماتوضیح دادید اسمش خرید بسته ازسیم کارتی برای سیم کارت دیگه هست نه انتقال بسته ؟ببینید انتقال بسته مثلا من تازه بسته خریدم قصد دارم سیم کارتم را بزارم زیرچکش له له له لهش کنم اما میخام بسته اینترنتی راقبلش انتقال بدم برای من اینوتوضیح بدید

 2. پس شمابرای من بگید همانطوری که ازخط همراه اول یاایرانسل مبلغی شارژ برای رفیقت میفرستی این روش رابگید اینهایی که گفتید اینجوری نیست بعدش تمام سایت ها همه این مطلب راروی دست هم کپی کردید وهیچکدومتون امتحان نکردید ببینید اسم باعمل یکی هست

  1. دوست عزیز، مطلب مشخصا از ابتدا که شروع شده توضیح داده که امکان انتقال بسته توسط اپراتورها فراهم نشده. وقتی امکانی فراهم نیست چیزی برای امتحان کردن باقی نمی‌مونه.
   در ادام ه مطلب هم دو روش ذکر شده که شاید تا حدی بتونه جای خالی این امکان رو فراهم کنه.
   برای انتقال شارژ این مطالب را ببینید
   https://kharidcharge.com/blog/%d8%b1%d9%88%d8%b4%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c%e2%80%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d9%86%d8%b3%d9%84/

   https://kharidcharge.com/blog/%d8%b1%d9%88%d8%b4%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84-%d8%a7%d8%b9%d8%aa%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%b1%d8%a7%db%8c%d8%aa%d9%84/

   https://kharidcharge.com/blog/%d8%b1%d9%88%d8%b4%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d9%82%d8%a7%d9%84-%d8%b4%d8%a7%d8%b1%da%98-%d9%87%d9%85%d8%b1%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%88%d9%84/


دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *