استارلینک اینترنت هواپیماها را پرسرعت‌تر می‌کند!

ایلان ماسک از طرح اسپیس‌ایکس برای استفاده از استارلینک برای اینترنت هواپیماها و وای‌فای حین پرواز خبر داد و گفت که این سرویس می‌تواند اتصالی با تأخیر پایین و سرعت نیم گیگابیت را در هوا فراهم کند.

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایسنا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، ایلان ماسک از طرح اسپیس‌ایکس (SpaceX) برای استفاده از استارلینک (Starlink) برای اینترنت هواپیماها و وای‌فای حین پرواز اشاره و تأکید کرد که شرکت او در حال مذاکره با خطوط هوایی برای افزودن سرویس اینترنت ماهواره‌ای با سرعت بالا و افزایش اینترنت هواپیماها است. ماسک در توییتی نوشت: اگر می‌خواهید این سرویس را در هواپیمای خود بخواهید، اطلاع دهید.

استارلینک و اینترنت هواپیماها

استارلینک برنامه شرکت اسپیس ایکس برای ایجاد یک شبکه اینترنتی متصل‌به‌هم با هزاران ماهواره است و برای ارائه اینترنت پرسرعت به مصرف‌کنندگان در هر نقطه از کره زمین طراحی شده است. اسپیس‌ایکس پیش‌تر اعلام کرده بود که «محصول هوایی درحال‌توسعه» دارد و در حال مذاکره با چندین شرکت هواپیمایی برای افزودن سرعت اینترنت هواپیماها از طریق وای‌فای استارلینک در پرواز است.

اینترنت هواپیماها

اسپیس‌ایکس تا امروز ۱۷۴۰ ماهواره استارلینک را به فضا پرتاب کرده بیش از ۱۰۰ هزار کاربر در ۱۴ کشور دارد و قیمت سرویس آن ۹۹ دلار در ماه است. جاناتان هافلر، معاون رئیس اسپیس‌ایکس، اوایل سال جاری گفت که این شرکت در حال مذاکره با چندین شرکت هواپیمایی برای افزودن وای‌فای استارلینک در پرواز است. هافلر در ماه ژوئن گفت: ما اقداماتی را انجام داده‌ایم و به دنبال آن هستیم تا محصول نهایی تولید شود و در آینده نزدیک روی هواپیماها قرار گیرد.

ماسک پیش‌ازاین گفته بود که «دریافت مجوز و تائید مقررات» زمان استفاده از استارلینک توسط خطوط هوایی را مشخص می‌کند، زیرا این سرویس باید برای هر نوع خطوط هواپیمایی، مجوز داشته باشد. ماسک همچنین در توییتی در ماه ژوئن گفته بود: تمرکز این سرویس بر بوئینگ ۷۳۷ و ایرباس A320 است که به کاربران بیشتری سرویس ارائه می‌دهند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *