بالاترین نرخ سود سپرده‌های بانک مسکن چند درصد است؟

بالاترین نرخ سود پرداختی به سپرده‌ها در بانک مسکن طبق ضابطه اعلام شده از سوی بانک مرکزی معادل ۱۸ درصد برای سپرده‌های بلندمدت ۲ ساله است و سایر سپرده‌ها نیز از نرخ‌های کمتری برخوردار هستند.

بالاترین نرخ سود سپرده‌های بانک مسکن

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، مهدی احمدی، رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره نرخ سود سپرده‌های این بانک اعلام کرد: نرخ سود پرداختی به سپرده‌های مدت‌دار در این بانک برابر مصوبات شورای پول و اعتبار بوده و این بانک به‌عنوان یک بانک دولتی – تخصصی همواره خود را مقید به رعایت ضوابط و مقررات ابلاغی از سوی نهاد ناظر بر بازار پول می‌داند.

وی با بیان اینکه این مسئله در طراحی محصولات بانک نیز رعایت شده، گفت: بالاترین نرخ سود پرداختی به سپرده‌ها در این بانک طبق ضابطه اعلام‌شده از سوی بانک مرکزی معادل ۱۸ درصد برای سپرده‌های بلندمدت ۲ ساله است و سایر سپرده‌ها نیز از نرخ‌های کمتری برخوردار هستند.

بالاترین نرخ سود سپرده‌های بانک مسکن

احمدی همچنین تصریح کرد: بنابراین بالاترین نرخ سود سپرده در بانک مسکن ۱۸ درصد و پایین‌ترین نرخ نیز ۱۰ درصد است.

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک مسکن در پایان خاطرنشان کرد: این بانک به نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار همواره پایبند بوده و هیچ سودی خارج از چارچوب در دستور کار این بانک قرار ندارد و محصولات موجود این بانک که توسط شعب به مردم شریف ایران ارائه می‌شود، مطابق با ضوابط و مقررات بالادستی بوده و این بانک خود را مقید به رعایت آن‌ها می‌داند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *