قیمت‌گذاری جدید بلیت هواپیما غیرقانونی است

نایب‌رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قیمت‌گذاری جدید برای بلیت هواپیما و گذاشتن کف قیمت ۶۰۰ هزارتومانی برای آن، این کار را برخلاف روال معمول عنوان کرده و از بررسی موضوع و احضار مدیران مربوطه به جلسه بعدی کمیسیون عمران خبر داد.

قیمت‌گذاری جدید بلیت هواپیما

به گزارش خریدشارژ به نقل از تابناک، اسماعیل حسین زهی نایب‌رئیس کمیسیون عمران در مجلس شورای اسلامی، درباره قیمت بلیت‌ هواپیما و مخصوصاً گذاشتن کف قیمت ۶۰۰ هزارتومانی و حمایت محمدی بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: وزارت راه و شهرسازی باید پیگیر این قضیه شود. درگذشته جلسات متعددی با وزیر قبلی همچنین وزیر جدید در این خصوص برگزار شده است. این خواسته به‌حق مردم است و باید بداند مسافت شهر و بُعد مسافتشان همچنین نوع شرکت‌ها و نوع هواپیمایی آن‌ها فرق می‌کند و نمی‌شود همه را با یک قیمت کف ثابت در نظر گرفت.

وی ادامه داد: نهادی که قیمت‌ها کف بلیت هواپیما را مشخص کرده است باید جوابگو باشند. مسئولین ذی‌ربط این موضوع براین باور بودند که می‌خواهند قیمت‌ها را به زمان قبل از کرونا برگردانند چون در زمان کرونا با یک ظرفیت خالی می‌رفتند ولی در حال حاضر پروازها با ظرفیت کامل می‌رود و نه‌تنها قیمت‌ها را برنگردانند که حتی یک‌چیزی هم به آن اضافه کردند.

وی افزود: نیاز است که وزارت راه و شهرسازی پیگیر شود و هم دستگاه نظارتی مثل مجلس و سازمان بازرسی ورود پیدا کنند تا مشخص شود که این قیمت‌ها بر چه مبنایی است.

قیمت‌گذاری جدید بلیت هواپیما

حسینی زهی تصریح کرد: اگر بحث قیمت بلیت هواپیما رقابتی است باید رقابتی انجام شود نه اینکه قیمت‌ها را خودشان بگذارند. قبلاً نیز شرکت‌ها خیلی دخیل نبودند. خیلی‌ از جاهای ایران با قیمت ۳۰۰ و ۲۵۰ هزار تومان می‌توانستیم بلیت هواپیما تهیه کنیم، اما آلان کف قیمت از ۶۰۰ تومان شروع شده است. نیاز است که حتماً ورود شود و متولی باید قیمت‌ها را به قبل از کرونا برگرداند و اگر پول اضافه‌ای گرفته‌اند برگردانند ولی نه‌تنها هیچ‌کدام از این‌ها عملی نشده بلکه بدتر هم شده و هیچ نظارتی دراین‌باره وجود ندارد.

نایب‌رئیس کمیسیون عمران با اشاره به ورود مجلس به این موضوع و احضار مدیران برای پاسخگویی، اظهار کرد: جلسات متعددی اعضای کمیسیون دراین‌باره داشته اند حتی جلسه‌ای نیز هفته آینده با مسئولین وزارت راه در این خصوص قرار است برگزار شود حتماً باید راه‌حلی در این زمینه پیدا شود.

این نماینده مجلس تصریح کرد: متأسفانه شرکت‌هایی که به این انجمن می‌روند و خودشان را به‌صورت ورقه‌ای ثبت می‌کنند باید یک متولی داشته باشند همچنین دارای مجوز باشند چون علاوه بر ثبت شرکت‌ها مجوز هواپیمایی هم می‌خواهند. وزارت راه و میراث فرهنگی همچنین سازمان بازرسی و قوه قضایی باید در این زمینه به کمک مجلس بیاید تا بتوانیم این مشکل را حل کنیم نباید اجازه دهیم برخی در این زمینه به‌صورت سلیقه‌ای رفتار کنند و قیمت بگذارند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *