جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی اعلام شد!

بر اساس مصوبه جدید هیئت‌وزیران برای جزئیات تعرفه مصرف گاز، جدول ۱۲ پلکانی برای تعرفه گاز تعیین شده که ۳ پله اول بدون تغییر تعرفه هستند و از پله ۴ تا ۱۲ هر پله ۴۰ درصد به مبلغ گازبها اضافه می‌شود.

به گزارش خریدشارژ به نقل از همشهری آنلاین، مقایسه تعرفه گذاری جدید نشان می‌دهد که تعرفه جدید برای فصل سرد امسال برای سه پله نخست در ۵ اقلیم تغییری نکرده است اما در پله‌های بعدی از حدود ۹ تا ۳۱۳ درصد نسبت به تعرفه قبلی، افزایش اعمال شده است.

به نظر می‌رسد با این تغییرات، در صورت تغییر نکردن شیوه مصرف گاز، قبض‌های گاز نیز همانند قبض‌های برق به‌زودی نجومی خواهند شد و مصرف‌کنندگان باید هزینه بسیار زیادتری را نسبت به قبل در ازای مصرف گاز بپردازند. البته بنا به گفته مسئولان متولی این بخش، حدود ۲۵ درصد از مصرف‌کنندگان گاز، جزو گروه پرمصرف قرار دارند.

 سید جلال نور موسوی افزود: با توجه به استناد بند (ی) تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، تعرفه گاز مشترکین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با مصرف متعارف باید رایگان حساب شود.

اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی

به گفته سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران، در پله اول اگر مشترکان عضو کمیته امداد امام خمینی (ره) یا سازمان بهزیستی باشند، تعرفه گاز آن‌ها رایگان و تعرفه گاز مابقی مشترکان در این ردیف بدون تغییر خواهد بود. نور موسوی ادامه داد: در پله دوازدهم مبلغ هر مترمکعب گاز به ۱۹۹۵ تومان رسیده که نسبت به پله اول که ۴۸۳ تومان است حدود ۴ برابر تفاوت دارد.

اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی | قبض ها نجومی می شود، صرفه جویی کنید!

سرپرست مدیریت هماهنگی امور گازرسانی شرکت ملی گاز ایران بیان کرد: کشور به ۵ اقلیم تقسیم‌بندی شده که بر اساس آن در اقلیم یک که برای مناطق سردسیر کشور در نظر گرفته شده شرایط آسانی خواهد داشت.

نور موسوی اضافه کرد: در اقلیم یک مشترکان تا ۵۰۰ مترمکعب مصرف، بدون تغییر تعرفه گاز هستند و تعرفه گاز در اقلیم ۲ تا ۴۵۰ مترمکعب مصرف و در اقلیم ۳ تا ۴۰۰ مترمکعب مصرف بدون تغییر خواهد بود.

اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی | قبض ها نجومی می شود، صرفه جویی کنید!
اعلام جزئیات تعرفه مصرف گاز بخش خانگی | قبض ها نجومی می شود، صرفه جویی کنید!
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *