آیا برای سفرهای نوروزی باید در سامانه‌ای ثبت نام کنیم؟

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره نحوه فعالیت سامانه ایران من در زمینه کنترل ترددها و سفرهای نوروزی توضیح داد.

برای سفرهای نوروزی به ثبت‌نام در هیچ سامانه‌ای نیاز نیست

دکتر عباس شیراوژن در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نحوه فعالیت سامانه «ایران من» برای رصد سفرهای نوروزی، گفت: اصلاً این‌طور نیست که قرار باشد مردم برای سفر، در سامانه یا سایتی ثبت‌نام کنند و نیازی به ثبت‌نام مردم وجود ندارد.

وی درعین‌حال تأکید کرد: مردم واکسیناسیونشان را سر موعد و زمان تعیین‌شده انجام دهند. در مورد سفرها نیز به‌طور سیستمی کد ملی که به پلاک خودرو متصل است، از طریق دوربین‌ها استعلام می‌شود. اگر افراد واکسیناسیونشان را انجام داده باشند، هیچ مشکلی برای تردد ندارند. به این صورت که افراد یا دز سومشان را تزریق کرده باشند یا از تزریق دز دومشان بیش از سه ماه یا ۱۰۰ روز نگذشته باشد و فاصله تزریق دز دوم کمتر از ۱۰۰ روز با زمان انجام تردد و سفر باشد.

نکات سفرهای نوروزی

شیراوژن ادامه داد: درعین‌حال امروز امکان دیگری هم فراهم شد که البته باید قطعی و ابلاغ شود، مبنی بر اینکه اگر افراد تست منفی PCR هم طی ۷۲ ساعت قبل از انجام سفرهای نوروزی داشتند، ‌مشکلی برای تردد نداشته باشند.

وی تأکید کرد: اصلاً نیاز نیست که برای سفرهای نوروزی مردم در سامانه یا سایتی ثبت‌نام کنند.

شیراوژن گفت: بنابراین افراد یا باید سه دز واکسن تزریق کرده باشند یا اینکه فاصله زمانی تزریق دز دومشان با زمان مسافرت، کمتر از سه ماه یا ۱۰۰ روز باشد.

گفتنی است؛ پیش‌ازاین دکتر علیرضا زالی – فرمانده عملیاتی ستاد مقابله با کرونا در استان تهران، از الزام ثبت پلاک مسافران سفرهای نوروزی در سامانه ایران من خبر داده بود که این خبر از سوی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا رد شد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *