علت قطع پراکنده گاز چیست؟

سخنگوی شرکت ملی گاز در رابطه با علل قطع پراکنده گاز گفت: با افزایش درخواست اشتراک‌‌‌‌‌‌‌پذیری و توسعه گازرسانی در سطح شهرها و افزایش مصرف گاز در کشور ممکن است میزان حادثه و دلایلی که به قطع گاز منجر شود، افزایش یابد اما تاکنون قطعی گاز ناشی از کمبود نداشته‌ایم.

دلایل قطع پراکنده گاز

محمد عسگری با اشاره به پراکندگی شبکه گاز در اقصی‌نقاط کشور، اظهار کرد: در حال‌حاضر میزان مصرف گاز در بخش خانگی و تجاری به عدد ۵۱۸ میلیون مترمکعب در روز رسیده که عدد بالایی است و لازم است مشترکان مدیریت مصرف را در دستور کار خود قرار دهند. وی با تأکید بر اینکه تاکنون هیچ قطعی گازی در بخش خانگی به دلیل کمبود و مشکل در تأمین نداشته‌‌‌‌‌‌‌ایم و اگر بخش خانگی دچار قطع گاز شده باشد، قطع پراکنده گاز به دلایل فنی مانند تعمیرات شبکه و انجام عملیات توسعه گازرسانی رخ داده است، تصریح کرد: نگرانی از بابت تأمین گاز بخش خانگی وجود ندارد.

سخنگوی شرکت ملی گاز با بیان اینکه در ۹‌ماهه امسال بیش از ۱۸۰‌میلیارد مترمکعب گاز از مبادی تولید با بیش از ۳۲۰‌توربوکمپرسور و ۳۷‌هزار کیلومتر خط لوله فشارقوی، گاز را به مصرف‌‌‌‌‌‌‌کنندگان انتقال داده‌‌‌‌‌‌‌ایم، افزود: همه برنامه‌‌‌‌‌‌‌های تعمیرات اساسی و اضطراری در تأسیسات تقویت فشار گاز و خطوط لوله فشارقوی در نیمه نخست سال امسال انجام شده تا در انتقال گاز به مصرف‌‌‌‌‌‌‌کنندگان در فصل‌‌‌‌‌‌‌های سرد سال هیچ مشکلی نباشد.

قطع پراکنده گاز
قطع پراکنده گاز

به گفته عسگری با برنامه‌‌‌‌‌‌‌ریزی انجام‌‌‌‌‌‌‌شده در هشت‌ماهه سال، حدود ۴ میلیارد مترمکعب گاز در تأسیسات سراجه و شوریجه تزریق و ذخیره شد که از این مقدار تاکنون ۲۰۰‌میلیون مترمکعب نیز به استان‌های شمالی و شمال شرق منتقل شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی چاره‌‌‌‌‌‌‌ای جز صرفه‌‌‌‌‌‌‌جویی ۱۰ تا ۱۵‌درصدی در مصرف نداریم، اظهار کرد: اگر مشترکان دچار قطع گاز شدند، مشکل را از طریق شماره تلفن ۱۹۴ به امداد گاز گزارش دهند و در سریع‌ترین زمان مشکل آن‌ها حل خواهد شد اما درمجموع مشکل عمده‌ای برای تأمین گاز بخش خانگی وجود ندارد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *