افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی در تهران

ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران از افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی خبر داد.

افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، این ستاد افزوده است: از ۲۳ فروردین ساعت کاری مراکز معاینه فنی حداقل به مدت یک ساعت افزایش می‌یابد و عموم مراکز تا ساعت ۱۸ و واحد‌های سیار معاینه فنی تا ساعت ۱۹ فعال خواهند بود.
همچنین از روز شنبه ۲۷ فروردین نوبت کاری دو مرکز آبشناسان و الغدیر افزایش و این دو مرکز تا ساعت ۲۲ ارائه خدمات خواهند داد. در ضمن شهروندان می‌توانند جهت اطلاع از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو‌های تهران به inspection.tehran.ir مراجعه کنند.

افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی در تهران


بر اساس قانون خودرو‌های شخصی از زمان تولید به مدت چهارسال از انجام معاینه فنی معاف می‌باشند لذا از شهروندان تقاضا می‌گردد جهت توزیع مراجعه‌ها در طول سال و جلوگیری از ازدحام در مراکز معاینه فنی در ایام ابتدایی سال تنها خودرو‌هایی که براساس ماه، چهارسال از تولید آن گذشته باشد، به مراکز مراجعه نمایند.
برای نمونه در فروردین ۱۴۰۱ خودرو‌های تولید فروردین ۱۳۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند و در مهر ماه ۱۴۰۱ خودرو‌های تولید مهرماه ۱۳۹۷ و ماقبل مشمول معاینه فنی می‌گردند.


از شهروندان تقاضا می‌شود برای مدیریت زمان و به حداقل رسیدن زمان توقف و معطلی در مراکز معاینه فنی شهر تهران با مراجعه به سامانه مدت انتظار که در سایت ستاد معاینه فنی قابل دسترس است خلوت‌ترین مرکز را برای دریافت خدمات معاینه فنی انتخاب کنند.
در حال حاضر مراکز واقع در جنوب شهر تهران دارای ازدحام کمتر و ظرفیت خالی در سامانه نوبت دهی اینترنتی می‌باشند.
در مراکز معاینه فنی روزانه ظرفیت پذیرش حداقل ۱۰۰۰ دستگاه خودرو با تعیین وقت قبلی به صورت نوبت دهی اینترنتی پیش بینی شده و در حال حاضر ۲۵ درصد از این ظرفیت ایجاد شده خالی است.

افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی در تهران

افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی در تهرانبرای مدیریت زمان در این ایام از مراجعه کنندگان درخواست می‌شود با استفاده از سامانه نوبت دهی اینترنتی که از طریق سایت ستاد معاینه فنی یا سامانه تهران من در دسترس است، با تعیین وقت قبلی به مراکز مراجعه کنند.
مسیر ورودی به مرکز معاینه فنی برای خودرو‌های دارای نوبت اینترنتی متفاوت است و این خودرو‌ها نیاز به ایستادن در صف خودرو‌های مربوط به پذیرش معمولی را ندارند.
جهت کاهش معطلی و به حداقل رسیدن توقف در مراکز معاینه فنی از شهروندان تقاضا می‌شود پیش از مراجعه برای کنترل قسمت‌هایی از خودرو که به صورت چشمی توسط راننده قابل بررسی است نظیر سلامت چراغ‌های اخطار-کمربند ایمنی-برف پاک کن و شیشه شور اقدام کنند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *