نرخ سود بانکی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

در روزهای اخیر دو مقام مهم اقتصادی بر رعایت نرخ سود بانکی مصوب در شورای عالی پول و اعتبار تأکید کرده‌اند. نرخ سود سپرده بانکی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

نتیجه دستور بانک مرکزی برای سود سپرده‌ها

در روزهای اخیر دو مقام مهم اقتصادی بر رعایت نرخ سود بانکی مصوب در شورای عالی پول و اعتبار تأکید کرده‌اند. با این حساب نرخ سود سپرده بانکی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟

به گزارش خریدشارژ به نقل از اقتصاد نیوز، هفته گذشته فرهاد دژپسند در نامه‌ای به مدیران عامل ۱۱ بانک تأکید کرد فقط نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار مشمول معافیت‌های مالیاتی می‌شود یعنی بانک‌های درصورتی‌که سود های مصوب شورای پول و اعتبار را پرداخت کنند از مالیاتشان کم می‌شود و بیشتر از نرخ مصوب شورا مشمول هزینه‌های قابل‌قبول مالیاتی نیست. عبدالناصر همتی نیز در نشست مدیران عامل بانک‌ها بر با تأکید بر لزوم پایبندی بانک‌ها به نرخ‌های سود مصوب شورای پول و اعتبار تأکید کرد.

نرخ سود بانکی در سال ۱۴۰۰
نرخ سود بانکی در سال ۱۴۰۰

با این حساب نرخ سود بانکی در سال ۱۴۰۰ چقدر است؟ شورای پول و اعتبار در ۲۴ تیر سال ۱۳۹۹ سقف نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری را مصوب و بانک مرکزی در ۳۰ تیر به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد. بر اساس این مصوبه نرخ سود بانکی در سال ۱۴۰۰ بین ۱۰ تا ۱۸ درصد است.

جدول نرخ سود بانکی در سال ۱۴۰۰

سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت عادی: ۱۰ درصد

سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه سه‌ماهه: ۱۲ درصد

سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت ویژه شش‌ماهه: ۱۴ درصد

سپرده سرمایه‌گذاری با سررسید یک سال: ۱۶ درصد

سپرده سرمایه‌گذاری با سررسید دو سال: ۱۸ درصد
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *