روش‌های استعلام و پرداخت قبض آب

با پیشرفت تکنولوژی و گسترش استفاده از اینترنت و تلفن همراه در زندگی افراد، نحوه‌ی انجام کارها نیز تغییر کرده، دیگر نیازی نیست برای استعلام و پرداخت قبض آب و برق، مانند سابق به بانک مراجعه کرده و ساعت‌ها وقت و انرژی هدر داد. امروزه روش‌های زیادی برای پرداخت قبوض وجود دارد که به وسیله آنها، با دردسر بسیار کمتری می‌توانید قبض‌های مختلف خود را پرداخت کنید. پیش از این در وبلاگ خریدشارژ درباره‌ی روش‌های استعلام قبض گاز و روش‌های استعلام و پرداخت قبض تلفن ثابت صحبت کرده بودیم. در این مطلب نیز به معرفی روش‌های استعلام و پرداخت قبض آب خواهیم پرداخت.

روش‌های استعلام و پرداخت قبض آب

روش‌های استعلام و پرداخت قبض آب

همانطور که اشاره کردیم دیگر نیازی نیست که برای پرداخت قبوض مختلف خود از جمله قبض آب، به بانک‌ها یا مراکز مرتبط مراجعه کنید و انجام این کار از هرجایی که در آن حضور داشته باشید ممکن شده است.

استعلام و پرداخت قبض آب از طریق وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان

با مراجعه به وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان خود، می‌توانید بر اساس شماره پرونده و یا شناسه قبض و انتخاب منطقه آب و فاضلاب، از خدمات غیرحضوری این شرکت، مانند استعلام و پرداخت قبض آب استفاده کنید.

روش‌های استعلام و پرداخت قبض آب

در ادامه آدرس وبسایت شرکت آب و فاضلاب برخی از استان‌ها را آورده‌ایم.

وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان تهران
وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان
وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان شیراز
وبسایت شرکت آب و فاضلاب مشهد
وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان یزد
وبسایت شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان شرقی

استعلام و پرداخت قبض آب از طریق پیامک

برای دریافت قبض آب از طریق پیامک کافیست از روی قبض آب، کد اشتراک ۸ رقمی خود را پیدا کرده و این کد ۸ رقمی را به سامانه ۳۰۰۰۴۱۲۲ ارسال کنید. سپس پیغامی برای شما ارسال می‌شود و در صورتی که شماره اشتراک خود را به درستی وارد کرده باشید قابلیت دریافت پیامکی قبض آب برای شما فعال خواهد شد.

روش‌های استعلام و پرداخت قبض آب

ساده ترین روش برای فعال سازی پیامک قبض آب، فراهم کردن آخرین قبض دریافتی آب است. سپس از روی قبض کد اشتراک 8 رقمی را پیدا کنید. اینک این کد 8 رقمی را به سامانه 30004122 ارسال کنید. سپس پیغامی در این راستا برای شما ارسال خواهد شد و این در حالی است که اگر شماره اشتراک را به درستی وارد کرده باشد، برای شما این قابلیت فعال خواهد شد و در غیر اینصورت باید مجددا شماره اشتراک را ارسال کنید.

البته این سرشماره برای استان‌های مختلف متفاوت بوده و باید کد اشتراک خود را به سرشماره اعلامی شرکت آب و فاصلاب استان خود پیامک کنید.

پرداخت قبض آب از طریق سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها

یکی دیگر از روش‌های پرداخت قبوض آب استفاده از وبسایت‌ها و اپلیکیشن‌های پرداخت است که به همین منظور طراحی شده‌اند. با استفاده از وبسایت‌هایی مانند خریدشارژ، قبضینو و… می‌توانید به راحتی و با استفاده از شناسه قبض و شناسه پرداخت، مبلغ قبض مورد نظر را مشاهده کرده و با انتخاب گزینه پرداخت، مستقیما به درگاه بانکی هدایت شوید. با این روش می‌توانید از اتلاف وقت و هزینه خود نیز جلوگیری کرده و به سادگی قبوض خود را پرداخت کنید.

روش‌های استعلام و پرداخت قبض آب

برای انجام این کار کافیست به بخش پرداخت قبض وبسایت خریدشارژ مراجعه کنید. سپس شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد کنید تا نوع قبض و مبلغ پرداختی به شما نمایش داده شود. در صورتی که اطلاعات قابل تایید بود، شماره موبایل خود را وارد کرده و برروی گزینه پرداخت کلیک کنید تا برای پرداخت به درگاه بانک هدایت شوید. به همین آسانی می‌توانید تمام قبوض خود از جمله قبض آب را پرداخت کنید.

استعلام و پرداخت تلفنی

استعلام و پرداخت تلفنی قبوض یکی دیگر از راهکارهایی است که خصوصا برای زمانی که به اینترنت دسترسی ندارید، می‌تواند گزینه مناسبی باشد. در حال حاضر یکی از روش‌های پرداخت قبض آب، تماس با شماره ی 1522 «سامانه‌ی پرداخت تلفنی قبوض آب‌بها آبفای استان تهران» و وارد نمودن شناسه قبض یا شماره ی پرونده ی آب و پرداخت آخرین صورتحساب است.

همچنین با تماس با شماره‌ی تلفن‌بانک بانک مورد نظر خود و انتخاب گزینه پرداخت قبوض نیز می‌توانید در هرجایی که هستید، قبوض مختلف خود از جمله قبوض آب را پرداخت کنید.

پرداخت از طریق دستگاه خودپرداز

پس از استعلام شناسه قبض و شناسه پرداخت خود می توانید با مراجعه به دستگاه‌های خودپرداز (ATM) قبض خود را به روش زیر پرداخت کنید.

کارت خود را وارد دستگاه خودپرداز نمایید.
از منوی نمایش داده شده «گزینه پرداخت قبوض» را انتخاب نمایید.
نوع قبض مورد نظر خود را انتخاب کنید.
اکنون شناسه قبض و شناسه پرداخت را وارد و سپس کلید ثبت را فشار دهید .
در صورت تائيد مشتری، پرداخت قبوض انجام شده و رسيد به مشتري تحويل داده مي‌شود.دیدگاه‌ها (۲ دیدگاه)دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *