اعمال محدودیت‌های تردد بین استانی و داخل شهری

اعمال محدودیت‌های تردد بین استانی و داخل شهری در راستای مقابله با کرونا صورت خواهد گرفت.

اعمال محدودیت‌های تردد

معاون عملیات پلیس راهور تهران: دو نوع محدودیت در تردد خودرو‌ها اعمال خواهد شد که مربوط به تردد خودرو‌ها بین استانی و داخل شهری می‌باشد.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمد رازقی صبح امروز در برنامه زنده شهر امن که از شبکه ۵ سیما پخش می‌شد، در خصوص اعمال محدودیت‌ها و سلامتی افراد جامعه و مهار بیماری کرونا توضیح داد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران با بیان اینکه برای اینکه فاصله گزاری اجتماعی هرچه بهتر رعایت شود، یک سری تدابیر خاص ترافیکی می‌بایست اعمال شود، افزود: برابر مصوبات و تصمیمات اتخاذ شده ستاد ملی کرونا دو نوع محدودیت تردد در سطح معابر خواهیم داشت.

این مقام پلیسی ادامه داد: یک نوع محدودیت همان محدودیت تردد بین استانی است و ورود پلاک‌های غیربومی و خروج پلاک‌های بومی از زمانی که اعلام می‌شود ممنوع بوده و همکاران بنده در پلیس راه و پلیس راهور اجازه ورود و خروج به خودرو‌ها را نمی‌دهند.

وی گفت: بخش دوم تردد در سطح شهر تهران می‌باشد که در تهران اطلاع رسانی خواهد شد و از زمانی که اعلام خواهد شد تردد در معابر شهر تهران ممنوع می‌باشد و جریمه تخلف این محدودیت نیز پانصد هزار تومان می‌باشد.
معاون عملیات پلیس راهور تهران افزود: پلیس در این بخش رویکرد ارشادی دارد و هیچگاه قصد اعمال قانون را ندارد، ولی اگر اصرار باشد در ورود و خروج غیر مجاز از استان‌ها مجبور به اعمال قانون به مبلغ پانصد هزار تومانی می‌باشیم.

رازقی توصیه کرد: بخاطر اینکه پخش این ویروس کم و متوقف شود و از تردد در زمان‌های اعلامی و محدودیت‌ها جدا خودداری و فاصله اجتماعی رعایت کنید.

این مقام انتظامی در خصوص تصادفات در وقت بارندگی گفت: ما فصل بارندگی را پیش روی داریم که می‌بایست به نکاتی در این خصوص اشاره شود که در زمان بارندگی فاصله طولی را با خودروی جلویی رعایت کنید و با توجه به اینکه دید در زمان بارندگی کاهش می‌یابد، توجه کافی را به جلو داشته باشند تا از بروز تصادف جلوگیری شود.

وی گفت: در زمان بارندگی حدودا یک سوم افزایش تصادفات خسارتی و واژگونی را در سطح معابر تهران شاهد هستیم که می‌توان با رعایت نکات اعلام شده از بروز حوادث خودداری شود.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *