افزایش تعرفه تلفن ثابت تصویب شد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با بیان اینکه تعرفه تلفن ثابت در ۱۲ سال گذشته تغییری نکرده، گفت: اصلاح تعرفه تلفن ثابت به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات رسیده و با تأیید ستاد تنظیم بازار عملی می‌شود.

تعرفه تلفن ثابت

مجید سلطانی در نمایشگاه تله کام ۱۴۰۰، در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که چه برنامه‌ای برای حمایت از صنایع مخابراتی دارید، گفت: شرکت مخابرات لوکوموتیو صنعت آی‌سی‌تی در کشور است و اگر این لوکوموتیو آسیب ببیند قطعاً اثر مستقیمی در توسعه بومی‌سازی، تولید و صنعت ICT خواهد داشت. به سبب سیاست‌گذاری‌های گذشته، شرکت مخابرات با مسائل درآمدی روبرو شد و توازن میان درآمد و هزینه شرکت به هم خورد و این ضربه بزرگی به شرکت مخابرات و شرکت‌های همکار و صنعت آی‌سی‌تی زد.

وی افزود: در جلساتی که اوایل سال با سندیکاها داشتیم متوجه شدیم که فقط ۲۵ درصد صنعت مخابراتی ما فعال است و در این بخش مشکلات جدی داریم، اما با تغییر دولت و نگاه مثبت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اخیراً کارهای خوبی انجام شده است و آینده شرکت مخابرات و صنعت آی‌سی‌تی را روشن می‌بینیم، زیرا نگاه حمایتی به شرکت مخابرات برقرار شده است.

تعرفه تلفن ثابت

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: شرکت مخابرات بنگاه اقتصادی بزرگی است که باید حمایت شود و همه کشورهای دنیا از صنایع مادر و از بنگاه‌های اقتصادی خودشان حمایت کنند. با حمایت‌ها و سیاست‌های درستی که در آینده شاهد هستیم و با منطقی شدن تعرفه تلفن ثابت در بخش B۲B و B۲C که در آینده‌ای نزدیک عملی می‌شود، این شرکت به توازن خواهد رسید و نه‌تنها در توسعه زیرساخت‌ها حرکت جهشی خواهد کرد بلکه این حرکت جهشی مستقیم به صنعت آی‌سی‌تی کمک می‌کند و کارخانه‌ها می‌توانند به تولید و ظرفیت خودشان برگردند.

اصلاح تعرفه حداقل نگهداری تلفن ثابت آماده نظر ستاد تنظیم بازار

وی در پاسخ به سؤالی درباره تعرفه تلفن ثابت گفت: با تغییر دولت دو اقدام مهم انجام شد و دو کمیسیون خوب در وزارت ارتباطات و سازمان تنظیم مقررات داشتیم که آثار مصوبات آن را مردم خواهند دید. تعرفه تلفن ثابت و تعرفه حداقل نگهداری تلفن ثابت به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات رسیده است و با تأیید ستاد تنظیم بازار عملی می‌شود.

سلطانی افزود: تعرفه‌ها در بحث B۲B (بازرگانی الکترونیکی میان شرکت‌ها) از سال ۱۳۹۵ تغییر نکرده بود که در کمیسیون اخیر مصوب شد که بر این اساس هزینه‌های اجاره برق به شرکت‌های همکار و همچنین بحث فضا اصلاح می‌شود و این رشد درآمدی قابل‌ملاحظه‌ای برای مخابرات خواهد داشت. موضوع دیگر بحث اصلاح تعرفه حداقل نگهداری خط تلفن ثابت است که ۱۲ سال این تعرفه‌ها تغییری نکرده است و قطعاً اگر این مصوبه اجرایی شود اثر خوبی برای توسعه مخابرات و ارائه خدمات با سرعت و دقت بیشتر خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اصلاح تعرفه تلفن ثابت باید به تأیید ستاد تنظیم بازار هم برسد، بیان کرد: بر اساس مصوبه ابلاغی معاون اول رئیس‌جمهوری باید ستاد تنظیم بازار تأیید کند که فکر می‌کنم به‌زودی به تأیید برسد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *