باد و گردوخاک در راه بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان

باد و گردوخاک، بخش‌هایی از مناطق مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان را فرامی‌گیرد.

به گزارش خریدشارژ به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره کل، گفت: وزش باد به نسبت شدید از صبح سه‌شنبه ۳۰ آذر مناطق زاهدان، غرب میرجاوه، شمال بزمان، تفتان و خاش را تا بعدازظهر روز چهارشنبه، اول دی‌ماه دربر خواهد گرفت.

باد و گردوخاک
باد و گردوخاک

محسن تصریح کرد: با توجه به خیزش گردوخاک و کاهش دید در جاده‌های ایرانشهر- بم و نصرت‌آباد – بم، توصیه می‌شود از ترددهای غیرضروری در محورهای مواصلاتی غرب استان پرهیز شود. وی افزود: هم‌وطنان از پوشش گلخانه‌ها و استحکام بناها و سازه‌های در حال ساخت غافل نشوند و از ایستادن در نزدیکی تابلوها و بنرهای تبلیغاتی خودداری کنند.

باد و گردوخاک در سیستان و بلوچستان

همچنین بنا به اعلام هواشناسی سیستان و بلوچستان، وزش بادهای به نسبت شدید تا شدید از سمت غرب از بعدازظهر سه‌شنبه ۳۰ آذرماه دریای عمان و مناطق ساحلی را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

این سامانه که موجب افزایش ارتفاع موج تا حدود ۲ متر و مواج شدن دریا می‌شود تا اواخر وقت شنبه ۴ دی‌ماه ادامه خواهد داشت و شاهد اختلال در فعالیت‌های دریایی خواهیم بود. توصیه شده صیادان از ترددهای دریایی در مناطق ساحلی و دور از ساحل استان خودداری کنند و افراد از شنا کردن در سواحل به‌شدت بپرهیزند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *