توکن اختصاصی و پلتفرم بلاک چین همراه اول در حال طراحی است

مرکز تحقیق‌وتوسعه همراه اول با بیان اینکه، این اپراتور طراحی و پیاده‌سازی پلتفرم بلاک چین همراه اول را در برنامه‌های خود قرار داده از تعریف هم‌زمان توکن اختصاصی نیز خبر داد.

بلاک چین همراه اول

سامانه «بلاک چین همراه اول» که توسط مرکز تحقیق و توسعه این اپراتور طراحی و توسعه پیدا کرده است، در نمایشگاه بین‌المللی ایران تله کام ۲۰۲۱ در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفت.

به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، شرکت همراه اول قصد دارد از ظرفیت‌های این فناوری استفاده کند و ازاین‌رو، مرکز تحقیق و توسعه همراه اول در نظر دارد توکن اختصاصی همراه اول و پلتفرم بلاک چین را طراحی و پیاده‌سازی کند.

بلاک چین همراه اول

قرار است در این پروژه، یک شبکه بلاک چینی کنسرسیومی مبتنی بر کروم (Quorum) به شکل نیمه‌متمرکز و مبتنی بر مجوز راه‌اندازی شود. همچنین نوع حاکمیت این شبکه مانند شرایط و چگونگی ورود اعضای جدید به آن، توسط اعضای اصلی که شامل همراه اول به‌عنوان ارائه‌دهنده بستر می‌شود، تعیین می‌گردد.

توکن رمز ارز همراه اول

در این شبکه بلاک چینی یک توکن اصلی به نام رمز ارز همراه وجود دارد که کاربران می‌توانند با آن از خدمات تعریف‌شده استفاده کنند. به نظر می‌رسد این خدمات شامل پرداخت‌های مربوط به انواع خدمات همراه اول مانند خرید بسته اینترنت است و به‌مرورزمان گسترش پیدا خواهد کرد.

بومی‌سازی و تأمین نیاز به شبکه بلاک چین تحت مجوز برای کسب‌وکارهای مبتنی بر بلاک چین در داخل کشور، ایجاد مدل‌های کسب‌وکار جدید و ارائه سرویس‌های نوین مالی و غیرمالی توسط همراه اول و ایجاد یک بستر غیرمتمرکز، شفاف و ایمن با پتانسیل انجام تعاملات مالی در کشور ازجمله ضروریات اجرای این پروژه است.

دستاورد پلتفرم بلاک چین همراه اول چیست؟

دستاوردهای حاصل از اجرای این پروژه نیز شامل شبکه ملی بلاک چین با قابلیت توسعه افقی و عمودی، توکن اصلی شبکه به نام رمز ارز همراه، توکن وفاداری با قابلیت تبدیل به رمز ارز همراه و بالعکس، توکن پایدار با پشتوانه دارایی خارج از زنجیره، توکن پایدار با پشتوانه سایر توکن‌ها و همچنین صرافی غیرمتمرکز جهت تبادلات توکن‌های موجود و آینده می‌شود.

تمامی حوزه‌های کسب‌وکار که نیازمند تعامل چند عضو بر پایه شفافیت، امنیت، عدم اعتماد و اتوماسیون هستند، می‌توانند از این پروژه بهره‌برداری کنند. همچنین این پلتفرم در حوزه‌های اقتصاد، فناوری‌های مالی نوین و نیز در تلفیق با سایر فناوری‌ها مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء قابل استفاده است.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *