تخفیف بیمه شخص ثالث خودور با تعویض پلاک حذف نمی‌شود!

شایعه حذف تخفیف بیمه شخص ثالث خودروها با تغییر یا تعویض پلاک، کذب محض است. «معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا»

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایرنا از سایت راهور، اخیراً شایعه‌ای در فضای مجازی مطرح‌شده که با تغییر پلاک خودروها تخفیف بیمه شخص ثالث از بین می‌رود و دوباره از صفر شروع می‌شود، در همین راستا سرهنگ عین‌الله جهانی اظهار داشت: طبق قانون پلاک‌هایی که بیش از یک سال استفاده نشود، با حفظ سوابق به نفر دیگری منتقل می‌شود.

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا تصریح کرد: طبق قانون فردی که چندین پلاک فک شده داشته باشد، این پلاک‌ها به‌صورت تفکیک‌شده و آزاد در اختیار مراکز تعویض پلاک ما هستند و اگر زیر یک سال باشد پلاک متعلق به وی در مرکز شماره‌گذاری یا تعویض پلاک، به خودروی ایشان اختصاص پیدا می‌کند اما بالای یک سال ممکن است پلاک دیگری تخصیص یابد. ناگفته نماند صرفاً در مراکز شماره‌گذاری مستقر در کارخانه پلاک جدید به خودرو نصب می‌شود تا در تحویل خودروها به مشتریان تسریع گردیده و هیچ وقفه‌ای رخ ندهد.

بیمه شخص ثالث

وی افزود: تخفیف عدم خسارت در بیمه‌نامه شخص ثالث متعلق به مالک وسیله نقلیه (صاحب پلاک انتظامی وسیله نقلیه) است و بر اساس مقررات بیمه شخص ثالث، مالکین وسایل نقلیه موتوری زمینی می‌توانند سابقه تخفیف عدم خسارت بیمه‌نامه شخص ثالث پلاک قبلی خود را هم‌زمان با انتقال مالکیت یا هر زمان پس‌ازآن به‌وسیله نقلیه دیگر از همان نوع (مثلاً سواری به سواری) که متعلق به خود، همسر، والدین و یا اولاد بلا واسطه آن‌ها باشد انتقال دهند. لذا با توجه به اینکه سابقه پلاک‌ها و تخفیفات بیمه‌نامه‌های شخص ثالث برای مدت نامحدود به ترتیب در بانک‌های اطلاعاتی راهور و بیمه (شرکت‌های بیمه و بیمه مرکزی) محفوظ است، با واگذاری پلاک‌های قدیمی به دیگری به‌هیچ‌عنوان سوابق رانندگی و بیمه‌ای ازجمله تخفیفات عدم خسارت مالک قبلی پلاک از بین نخواهد رفت و افراد با توجه به سوابق بیمه‌ای خود از مزایای تخفیفات بهره‌مند می‌شوند.

تخفیف بیمه شخص ثالث

 سرهنگ جهانی خاطرنشان کرد: هیچ سوءاستفاده و هماهنگی بین پلیس و شرکت بیمه در خصوص حذف تخفیفات وجود ندارد و این خبر صرفاً یک نوع تشویش اذهان عمومی است و ما طبق قانون علیه افرادی که اقدام به انتشار چنین شایعات و اتهاماتی می‌کنند، شکایت خواهیم کرد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *