ترافیک بومی ایرانسل

ترافیک بومی ایرانسل

طرح ترافیک بومی ایرانسل در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و با هدف حمایت از تولید محتوای داخلی پس از راه‌اندازی فاز دوم شبکه ملی اطلاعات اجرایی شد. لذا تعرفه مصرف آزاد و بسته اینترنت همراه، برای بازدید از وب‌سایت‌های ایرانی به یک دوم (۵۰ درصد) و برای پیام‌رسان‌های ایرانی گپ، آی گپ، بله، سروش و بیسفون به یک سوم کاهش یافته است.

ایرانسل در همین راستا، یک بسته ویژه اینترنت همراه نیز طراحی کرده است. این بسته در حال حاضر برای مشترکان اعتباری در دسترس قرار دارد و به زودی در اختیار مشترکان دائمی نیز قرار خواهد گرفت‌. مشترکان اعتباری ایرانسل می‌توانند با خرید این بسته، یک گیگابایت ترافیک ویژه دریافت محتوای وب‌سایت‌های ایرانی و پنج گیگابایت ترافیک برای وب‌سایت‌های بین‌المللی در اختیار داشته باشند.
فعال‌سازی این بسته ماهانه با شماره‌گیری کد #۱*۱۱*۵*۵۵۵* با قیمت ۲۲هزار تومان امکان‌پذیر است.

فهرست وب‌سایت‌های موجود در«سامانه متمرکز درخواست خدمات سازمان فناوری اطلاعات ایران» به صورت ماهانه‌ در سیستم ایرانسل به‌روز‌رسانی می‌شود و پس از آن مشمول تعرفه نیم‌بها می‌گردد.

نکات

لازم به ذکر است، محاسبه ترافیک نیم‌بها برای سایت‌های ذکر شده و استفاده از ترافیک بومی ایرانسل تنها در صورتی امکان‌پذیر است که سایت مذکور دقیقا با آی‌پی موجود در لیست موجود بازدید شود. لذا مدیران وب‌سایت‌ها، هر گونه تغییری  در آی‌پی را باید به اطلاع ایرانسل و رگولاتوری برسانند. عدم اطلاع‌رسانی می‌تواند باعث خارج شدن وب‌سایت از فهرست ترافیک نیم‌بها شود. 

در همین راستا پیام‌رسان‌های بومی نیز از این پس باید هرگونه تغییر یا راه‌اندازی سرویس جدیدی را هم‌زمان با راه‌اندازی به رگولاتوری و اپراتور اطلاع دهند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *