همراه اول برای مسدودسازی تماس‌های بین‌الملل کد دستوری ارائه کرد

با شماره‌گیری یک کد دستوری، مشترکان همراه اول که علاقه‌مند به محدودسازی تماس‌های بین‌الملل برای جلوگیری از هرگونه کلاه‌برداری هستند، می‌توانند سرویس محدودیت تماس‌های بین‌الملل خود را فعال کنند.

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایسنا، بنابر اعلام اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، همراه اول همسو با توسعه تکنولوژی و بسط زیرساخت‌های ارتباطی، همواره اقدام به ارائه و طراحی بسترهای ارتباطی امن بروز در راستای ‌ایجاد امنیت خاطر برای تمامی مشترکان ارتباطات سیار کرده است.

ارائه کددستوری مختص محدودسازی تماس‌های بین‌الملل

در حال حاضر «همراه اول» تنها اپراتوری است که سوئیچ انحصاری خود را دارد و به همین دلیل با پیاده‌سازی الگوریتم‌های شناسایی و مسدودسازی شماره‌ها در لبه شبکه، سرعتی بسیار بالاتر از هرگونه سامانه مدیریت تقلبی را داراست و روزانه بیش از چند هزار رنج شماره تقلبی، شناسایی و مسدود می‌شود.

علاوه بر این موضوع، سرویس محدودیت تماس‌های بین‌الملل (تماس ۰۰ به شماره‌های خارج از کشور) را نیز برای تمامی مشترکان دائمی و اعتباری خود در نظر گرفته تا بتوانند تماس خروجی به مقصد خارج از کشور را مسدود کنند.

این سرویس راهکاری مناسب برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ برای کسانی است که نیازی به تماس‌های بین‌الملل ندارند. تمامی مشترکان دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند برای فعال‌سازی این سرویس، از کد دستوری #۱*۲۹۲۲*۱۰* جهت ‌ایجاد محدودیت مکالمه بین‌الملل استفاده کنند. رفع محدودیت مکالمه بین‌الملل نیز با شماره‌گیری کد دستوری #۲*۲۹۲۲*۱۰* انجام می‌شود.

مسدودسازی تماس‌های بین‌الملل

همراه اول هشدار داده که مشترکان در صورت مشاهده تماس ازدست‌رفته (missed call) به کد کشور تماس‌گیرنده در زمان تماس دقت کنند و درصورتی‌که در زمان تماس روی صفحه گوشی به‌جز کدهای ۰۰۹۸ یا ۹۸+، کد دیگری مشاهده شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنند.

مشترکان همراه اول ضمن توجه به هشدارهای این اپراتور، می‌توانند جهت اطلاع بیشتر از سرویس مکالمه بین‌الملل همراه اول به نشانی https://mci.ir/international-call مراجعه کنند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *