با کارت واکسن دیجیتال بدون محدودیت زندگی کنید

با ساخته شدن واکسن کرونا و واکسینه شدن بیشتر مردم جهان، زندگی تقریبا به روال عادی خود برگشته است؛ البته برای انجام فعالیت‌هایی مثل سفر خارجی و حضور در اماکن ورزشی به کارت واکسن دیجیتال یا پرینت‌شده نیاز دارید و اگر کارت واکسیناسیون کرونا نداشته باشید، در انجام فعالیت‌های روزمره خود محدود خواهید شد.

طبق اعلام مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افرادی که یک یا دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند می‌توانند کارت واکسن دیجیتال خود را به زبان فارسی و انگلیسی و به صورت کاملا رایگان از سایت سلامت دریافت کنند.

کارت واکسن
Coronavirus vaccination record card. Immune passport or certificate for travel concept. 2019-ncov Covid-19 Corona Virus

بر اساس این اطلاعیه، برخی محدودیت‌ها در زمینه مسافرت، حضور در اماکن آموزشی و ورزشی و محدودیت‌های مشاغل و اصناف به زودی برای دارندگان کارت واکسن دیجیتال فارسی برداشته خواهد شد. همچنین گفته شده است که افراد در صورت مشاهده هرگونه اشکال در تاریخ یا نوع واکسن یا عدم ثبت یک یا دو نوبت واکسن، فرم «گزارش خطا در کارت واکسن دیجیتال» را تکمیل کنند.

چرا باید کارت واکسن دریافت کنیم؟

اگرچه هنوز در ایران تفاوتی در محدودیت‌های افراد واکسینه و کسانی که واکسن نزده‌اند وجود ندارد اما طبق گفته‌های مسئولان قرار است در آینده‌ای نزدیک محدودیت‌هایی در خصوص افرادی که واکسن نزده‌اند اعمال شود؛ بنابراین بهتر است کارت واکسن خود را همراه داشته باشید.

کارت واکسن
Medical mask and COVID-19 vaccine on vaccination record card approved by CDC with corona virus vaccine vials. White background

از آخرین محدودیت‌های کرونایی باخبر شوید.

برای سفرهای خارجی و ورود به کشورهای دیگر نیاز به کارت واکسن دارید و اگر واکسینه نشده باشید اجازه ورود به کشورهای دیگر را ندارید. اگر اهل سفر خارجی هستید، دریافت کارت واکسن انگلیسی برای شما ضروری است.

مراحل دریافت کارت واکسن دیجیتال

  • برای دریافت کارت واکسن دیجیتال خود باید به سایت salamat.gov.ir مراجعه کنید. در صفحه اصلی سایت می‌توانید زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید. اگر قصد رفتن به خارج از کشور تا دو هفته آتی را دارید، زبان انگلیسی را انتخاب کنید (این کارت دوزبانه فارسی و انگلیسی خواهد بود.).
سامانه دریافت واکسن
صفحه اصلی سایت دریافت کارت واکسن دیجیتال کرونا
  • اطلاعات هویتی خود از قبیل شماره ملی، تاریخ دقیق تولد و شماره همراهی که به نام خودتان هست را وارد کنید. پس از ثبت کد امنیتی در کادر تعیین شده، گزینه «دریافت کد تایید» را انتخاب کنید.
دریافت کارت واکسن دیجیتال
اطلاعات مورد نیاز برای دریافت کارت واکسن فارسی
  • در این مرحله باید کد پیامک‌شده را وارد کنید.
  • پس از واردکردن کد، درخواست شما ثبت و لینک کارت واکسنتان برای شما پیامک خواهد شد.

می‌توانید کارت واکسن خود را به صورت فایل ذخیره کنید یا از آن پرینت گرفته و همراه خود داشته باشید.

دریافت کارت واکسن انگلیسی

  • همانطور که در بالا گفته شد برای دریافت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی پس از مراجعه به سایت salamat.gov.ir، زبان انگلیسی را انتخاب کنید.
با کارت واکسن دیجیتال بدون محدودیت زندگی کنید 1
صفحه اصلی سایت دریافت کارت واکسن دیجیتال کرونا
  • در این مرحله این هشدار نمایش داده خواهد شد: نام و نام خانوادگی انگلیسی و شماره گذرنامه شما باید دقیقا منطبق بر اطلاعات مندرج در گذرنامه باشد، در غیر این صورت ممکن است باعث جلوگیری از ورود شما به کشور مقصد شود. همچنین، شماره تلفن همراه باید متعلق به خودتان باشد.
با کارت واکسن دیجیتال بدون محدودیت زندگی کنید 2
صفحه هشدار
  • پس از رد کردن هشدار باید اطلاعات خود شامل شماره ملی، تاریخ دقیق تولد، شماره تلفن، نام و نام خانوادگی به انگلیسی و شماره گذرنامه‌تان را وارد کنید و کد تایید را دریافت کنید.
دریافت کارت واکسن دیجیتال انگلیسی
اطلاعات مورد نیاز برای دریافت کارت واکسن انگلیسی
  • پس از وارد کردن کد تایید، لینک کارت واکسن برایتان پیامک خواهد شد.

کارت واکسن دیجیتال حاوی چه اطلاعاتی است؟

کارت واکسن شامل اطلاعات هویتی شما، تعداد دوز، زمان تزریق دوزها و نوع واکسنی است که شما دریافت کرده‌اید.دیدگاه‌ها (۱ دیدگاه)دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *