وزش باد تند و ورود سامانه بارشی در اردبیل

وزش باد تند و ورود سامانه بارشی در اردبیل

اداره کل هواشناسی استان اردبیل اعلام کرد در سه روز آینده وزش باد جنوبی تند تا نسبتاً شدید در منطقه تداوم داشته و از فردا شب سامانه بارشی وارد استان می‌شود.

هشدار هواشناسی اردبیل نسبت به وزش باد تند و ورود سامانه بارشی به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز اردبیل؛ بر اساس این پیش‌بینی تا عصر فردا آسمان استان در غالب مناطق صاف تا نیمه‌ابری خواهد بود، وزش باد در برخی از مناطق مرکزی با سرعت تند پدیده غالب خواهد بود که موجب افزایش نسبی دمای هوا می می‌شود.

هشدار هواشناسی اردبیل نسبت به ورود سامانه بارشی در اردبیل

اداره کل هواشناسی استان اعلام کرد از بعدازظهر فردا با کاهش فشار در سطح زمین سرعت وزش باد افزایش یافته و به‌صورت تند تا شدید انتظار می‌رود. بر این اساس به دنبال وزش باد به‌تدریج از اواخر وقت دوشنبه سامانه ناپایداری وارد استان می‌شود و ضمن ابری شدن آسمان، بارش باران و برف به‌صورت متناوب تا اواخر هفته تداوم خواهد داشت.

سامانه بارشی در اردبیل
سامانه بارشی در اردبیل

تمرکز بارش‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی استان بوده و در شمال استان نیز بارش باران پیش‌بینی می‌شود. اداره کل هواشناسی اعلام کرد بارش برف توأم با وزش باد، کولاک برف در گردنه‌ها و محورهای مواصلاتی استان از پدیده‌های مهم دیگر خواهد بود. همچنین دمای هوا از آخرین روز پائیز کاهشی بوده و در روزهای پایانی هفته جاری هوای سرد در استان حاکم می‌شود. بر این اساس نسبت به وزش باد تند و کولاک برف در مناطق کوهستانی هشدار داده شد.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *