هشدار در خصوص همراه بانک ‌های جعلی در گوگل پلی

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا از همراه بانک ‌های جعلی در گوگل پلی خبر داد و به عموم مردم توصیه کرد که از دریافت و نصب اپلیکیشن‌های آلوده که از طریق ارسال پیامک‌ها برای آن‌ها ارسال می‌شود، جدا خودداری کنند.

قضیه همراه بانک ‌های جعلی در گوگل پلی

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس فتا؛ سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا در تشریح این خبر اظهار داشت: طراحی و پیاده‌سازی اپلیکیشن‌های جعلی با اهداف مغرضانه نظیر دستیابی به اطلاعات شخصی، خصوصی و بانک کاربران یکی از ترفندهای مجرمان سایبری است.

وی ادامه داد: در اهدافی جدید مجرمان سایبری با طراحی و ارسال اپلیکیشن‌های جعلی بانک‌های صادرات، کشاورزی و سپه به گوگل پلی و تشویق کاربران مبنی بر به‌روزرسانی یا نصب اپلیکیشن‌های جعلی و مخرب و همراه بانک ‌های جعلی زمینه دسترسی غیرمجاز با مقاصد شوم کلاه‌برداری، اخاذی و آلوده سازی گوشی تلفن همراه کاربران، هدایت آنان به صفحات جعلی مرسوم به فیشینگ و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان را فراهم می‌سازند.

این مقام انتظامی افزود: بر اساس رصدهای صورت گرفته در فضای مجازی، گزارش‌های متعدد دریافتی از هم‌وطنان و بررسی‌های فنی، ضمن تأکید بر این فرآیند مجرمانه و اخذ دستور قضائی مبنی بر شناسایی، برخورد با مرتکبان و سایر اقدامات بین‌المللی در خصوص حذف این اپلیکیشن‌ها و همراه بانک ‌های جعلی از اپ استورهای خارجی در جریان است.

همراه بانک ‌های جعلی

سرهنگ پاشایی در ادامه به شهروندان توصیه کرد: در صورت نیاز به نصب اپلیکیشن‌های بانکی حتماً بر دریافت از مارکت‌های داخلی و یا سایت‌های رسمی بانک‌های عامل اقدام کنند و سایر اپلیکیشن‌های فعال موردنیاز خود را نیز به همین طریق دریافت کنند و از دریافت و نصب اپلیکیشن‌های آلوده و همراه بانک ‌های جعلی که اکثراً لینک آن‌ها توسط مجرمان سایبری از طریق ارسال پیام و یا پیامک‌ها به‌وسیله پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی برای آن‌ها ارسال می‌شود، اکیداً خودداری کنند .

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا همچنین از شهروندان خواست که در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به اخذ مشاوره و راهنمایی تخصصی می‌توانند از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اقدام کنند.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *