همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات: ایرانسل می‌تواند اولین اپراتور خدمات دیجیتال ایران باشد

با ایجاد همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات، ایرانسل می‌تواند اولین اپراتور خدمات دیجیتال ایران باشد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ساختمان مرکزی ایرانسل بازدید کرد و در جریان آخرین اقدامات ایرانسل قرار گرفت. به گزارش خریدشارژ به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام روابط عمومی ایرانسل، در راستای همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات در ابتدای این مراسم با میزبانی دکتر بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل، طرح توسعۀ زیرساخت‌های شبکۀ ملی اطلاعات به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شدند.

همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات

در ادامۀ این مراسم، مهندس علیرضا حسنی سعدی مدیرکل عملیات شبکۀ ایرانسل، گزارشی از مرکز عملیات شبکۀ ایرانسل (NOC) و «سامانۀ نگهداری دیجیتال شبکه Digital Maintenance ایرانسل به وزیر ارتباطات ارائه کرد و مهندس محسن یوسف پور مدیرکل راهکارهای سازمانی ایرانسل، به بیان طرح همکاری مشترک ایرانسل و شرکت فولاد مبارکۀ سپاهان برای تحول دیجیتال در این شرکت، بر مبنای 5G پرداخت.

افتتاح آنلاین هشتمین سایت 5G ایرانسل

بخش بعدی این مراسم به افتتاح آنلاین هشتمین سایت 5G ایرانسل اختصاص داشت. این سایت، هشتمین سایت نسل پنج ایرانسل است و در یک منطقۀ پرترافیک در شهر اندیشه واقع در غرب استان تهران، با هدف ارائۀ بهترین تجربۀ زندگی دیجیتال به مشترکان ایرانسل در این منطقه، راه‌اندازی شده است.

ایرانسل که در ادامۀ رویکرد خود مبنی بر ارائۀ جدیدترین فناوری‌های جهانی در ایران، از سال ۱۳۹۵، مطالعه روی فناوری نسل پنج را با همکاری مراکز دانشگاهی داخلی و شرکت‌های معتبر بین‌المللی آغاز کرده بود موفق شد تا در اول مرداد ۱۳۹۹، برای نخستین بار در ایران، خدمات 5G را به‌صورت تجاری عرضه کند. هفتم مرداد ۱۳۹۹، دومین سایت تجاری 5G ایران در ساختمان مرکزی ایرانسل رونمایی شد و ۲۱ آبان ماه نیز، سومین سایت تجاری نسل پنج ایران که نخستین سایت outdoor نسل پنج بود، به بهره‌برداری رسید.

همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات

چهارمین سایت تجاری نسل پنج ایران در بوستان آب‌وآتش تهران (پل طبیعت)، در غرفه ایرانسل در نمایشگاه اینترنت اشیا، به‌صورت آنلاین افتتاح شد و خدمات آن در اختیار عموم مردم قرار گرفت‌. پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل نیز، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت. ششمین سایت نسل پنج ایرانسل هم در جزیره کیش افتتاح شد. هفتمین سایت 5G ایرانسل هم در محوطۀ باز دانشگاه فردوسی مشهد راه‌اندازی شده و خدمات آن در اختیار زائران و مجاوران آستان قدس رضوی و پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد قرار گرفت.

ایرانسل، در روز اول مرداد ۱۴۰۰ موفق شد تا بار دیگر، رکورد سرعت اینترنت در ایران را به نام خود ثبت کند. ایرانسل هم‌اکنون، با داشتن هشت سایت تجاری نسل پنج، رکورددار سرعت و تعداد سایت‌های تجاری 5G در ایران اولین ارائه‌دهندۀ 5G در ایران است.

بهره‌برداری از مدرسۀ ایرانسل در توحیدآباد خاش

در راستای همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات، افتتاح آنلاین مدرسۀ ایرانسل در روستای توحیدآباد خاش، بخش بعدی این مراسم بود.

افتتاح سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در مازندران

در ادامۀ این مراسم، سایت ارتباطی روستایی ایرانسل در روستای «آغوز دره» شهرستان گلوگاه استان مازندران، با حضور سرپرست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران، فرماندار شهرستان گلوگاه، بخشدار مرکزی گلوگاه و مدیران محلی، به بهره‌برداری رسید.

کلنگ زنی مرکز سوئیچینگ داده غرب کشور

بخش بعدی این مراسم که در راستای همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات برگزار شده بود، کلنگ زنی مرکز سوئیچینگ دادۀ غرب کشور ایرانسل در همدان با پیام آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود. مدیرعامل ایرانسل: برای توسعۀ اقتصاد دیجیتال، تحقق دولت الکترونیک و تحول دیجیتال، در کنار وزارت ارتباطات هستیم.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، طی سخنانی، ضمن تشکر از حضور وزیر ارتباطات در شرکت ایرانسل، اظهار داشت: ایرانسل در طول چند سال گذشته تمامی سعی خود را به کار گرفته تا بیشترین تعامل را برای انجام تعهدات با وزارت ارتباطات داشته باشد. ما مهم‌ترین تعهد خود را در بخش شبکه ملی اطلاعات و پروژه توسعه ارتباطات روستایی (USO) می‌دانیم و تلاش می‌کنیم هرروز بهتر از گذشته، این تعهدات را عملیاتی کرده و آن را بر اساس برنامه زمان‌بندی پیش ببریم.

مدیرعامل شرکت ایرانسل خطاب به وزیر ارتباطات تأکید کرد: تلاشمان این است که در کنار دولت سیزدهم که دولتی مردمی، پرکار، عمل‌گرا و امیدوار به آینده است، آینده بهتری را برای مردم کشورمان رقم بزنیم و تشریف‌فرمایی شما به شرکت ایرانسل، نشان از اهمیتی دارد که به این مجموعه می‌دهید. وزیر ارتباطات خطاب به ایرانسل: هر جا اراده کردید، توانستید کار و زندگی مردم را با فناوری تسهیل کنید.

آثار همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات

در مراسم همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با ابراز خرسندی از اینکه از نزدیک با دستاوردهای شرکت ایرانسل آشنا شده است، تأکید کرد: دستاوردهای ایرانسل در راستای افزایش کیفیت ارتباطات و کیفیت زندگی مردم دنبال می‌شود و باید از زحمات این مجموعه و جوانان خوش‌فکری که هدفشان ارائه خدمات باکیفیت به مردم است، تشکر کنم.

زارع پور با اشاره به نقش کلیدی اپراتورها به‌ویژه ایرانسل در توسعه خدمات شبکه و سرعت دسترسی، گفت: شما موتور این حرکت هستید و می‌توانید در رسیدن به این هدف مؤثر باشید. توقع از ایرانسل این است که برای ارتقای کیفیت شبکه، روزبه‌روز تلاش کند.

زارع پور با اشاره به ارائۀ سامانۀ تبادل API توسط ایرانسل و نیز فراهم کردن بستر احراز هویت یکپارچه برای استفاده از خدمات کسب‌وکارهای دیجیتال گوناگون از طریق سوپراپلیکیشن ایرانسل من، ضمن ابراز خوشحالی از ارائۀ این خدمات توسط ایرانسل، با بیان اینکه برنامۀ ما این است که ان‌شاءالله تمام خدمات دولتی را اولاً الکترونیک کنیم و سپس به شکل API در اختیار بخش خصوصی قرار دهیم که روی آن، خدمات ارزش‌افزوده ارائه کنند.

وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه ۵۰۰۰ روستا هم‌اکنون دارای هیچ‌گونه ارتباطی نیستند، گفت: باید ارتباطات این روستاها در سقف زمانی تعهد شده که پایان سال ۱۴۰۱ است، با کمک شما و همکاری ایرانسل با وزارت ارتباطات راه‌اندازی شود و این شدنی است، به‌ویژه در شرایط فعلی که زندگی و آموزش مردم به ارتباطات گره خورده است.

زارع پور در مورد کندی شبکه شاد و گلایه مردم از این اپلیکیشن نیز گفت: از دوستان اپراتورهای همراه اول و ایرانسل می‌خواهیم این موضوع را بررسی کرده و درصورتی‌که مشکلی در مورد اپلیکیشن، زیرساخت پردازشی و زیرساخت ارتباطی وجود دارد، آن را برطرف کنند و خطاب به مدیرعامل ایرانسل تأکید کرد: مأموریت ویژه‌ای به همکارانتان بدهید تا اشکالات شبکه شاد به‌سرعت برطرف شود.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *