پیش‌بینی بارش برف و باران: دو سامانه بارشی در راه است

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، از ورود دو سامانه بارشی به کشور و پیش‌بینی بارش برف و باران در بیشتر استان‌ها تا روز یکشنبه خبر داد.

دو سامانه بارشی در راه است

به گزارش خبرگزاری صداوسیما آقای صادق ضیائیان گفت: امروز گستره فعالیت سامانه بارشی در نوار شرقی و جنوبی کشور است که باعث بارش باران در جزایر واقع در خلیج‌فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، استان‌های بوشهر، فارس، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و یزد می‌شود.

وی افزود: در برخی مناطق غرب، جنوب غرب و مرکز کشور نیز بارش پراکنده و در ارتفاعات پیش‌بینی بارش برف را داریم، اما در روز شنبه فعالیت سامانه بارشی در شرق کشور کاهش می‌یابد و تنها در نوار جنوبی کشور فعال خواهد بود و در جزایر واقع در خلیج‌فارس و تنگه هرمز، سواحل دریای عمان، نیمه جنوبی استان‌های بوشهر و فارس، هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی بارش برف و باران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: از بعدازظهر فردا در برخی مناطق غرب، جنوب غرب، دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های زنجان، قزوین، جنوب آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و کردستان بارش پراکنده باران و در ارتفاعات پیش‌بینی بارش برف انتظار می‌رود و روز یکشنبه گستره فعالیت این سامانه کل کشور به‌جز نوار شمالی را فرا خواهد گرفت.

ضیائیان ادامه داد در روز یکشنبه در استان‌های جنوبی، سواحل خلیج‌فارس رگبار و رعدوبرق و در مناطق مرتفع و سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود و در این روز بارش‌ها در استان‌های فارس، بوشهر، شمال و شرق خوزستان، جنوب لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب هرمزگان جنوب کرمان و جزایر خلیج‌فارس شدت بیشتری خواهد داشت.

وی گفت: دوشنبه هم سامانه بارشی در کل کشور فعال است و باعث بارندگی در تمام مناطق به‌جز شمال غرب می‌شود. در این روز شدت بارش‌ها برای استان‌های هرمزگان، شرق کرمان و غرب سیستان و بلوچستان است و در ارتفاعات غرب و جنوب غرب کشور بارش برف پیش‌بینی می‌کنیم.

پیش‌بینی بارش برف

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره پیش‌بینی‌ها افزود: سه‌شنبه هفته آینده نیز گستره فعالیت سامانه بارشی در نیمه شرقی است و در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان بارش‌ها شدت می‌گیرد. بعدازظهر این روز به‌تدریج با خروج این سامانه موج دیگری از شمال غرب وارد کشور می‌شود و در برخی مناطق شمال غرب، غرب، ارتفاعات واقع در جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز و مرکز بارش‌های پراکنده باران، برف و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

روز‌های شنبه و یکشنبه افزایش نسبی دما در استان‌های ساحلی خزر پیش‌بینی می‌شود، از روز دوشنبه با نفوذ جریان‌های شمالی، کاهش نسبی دما در این استان‌ها رخ خواهد داد و خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان نیز تا روز دوشنبه مواج خواهد بود و تا روز یکشنبه در تهران و کرج آلودگی هوا ادامه خواهد داشت.

آسمان تهران از امروز تا یکشنبه آفتابی و نیمه‌ابری است. روز دوشنبه آینده آسمان تهران ابری همراه با بارش باران و وزش باد خواهد بود و بیشینه دما برای روز‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه نیز در تهران ۱۲، ۱۲ و شش درجه بالای صفر و کمینه دما نیز برای این روز‌ها به ترتیب پنج، هفت و چهار درجه پیش‌بینی شده است.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *