کارمزدهای شبکه پرداخت در سال جدید تغییر می‌کنند

مسئولان شبکه پرداخت از اعمال تغییرات در مبلغ و مدل نظام کارمزدهای شبکه پرداخت از سه‌ماهه اول سال آینده خبر می‌دهند.

تغییر کارمزدهای شبکه پرداخت

به گزارش خریدشارژ به نقل از ایسنا، نشست تخصصی بازنگری در نظام کارمزد شبکه پرداخت و مبارزه با پول‌شویی و تخلفات شبکه پرداخت امروز در حاشیه نمایشگاه تراکنش برگزار شد.

در این نشست به بررسی چالش‌های شبکه پرداخت و فعالان در این زمینه پرداخته شد که مهم‌ترین چالش شبکه پرداخت از سوی فعالان، موضوع کارمزدهای شبکه پرداخت، هزینه تأمین کارت‌خوان، کاغذ رسید کارت‌خوان‌ها و افزایش هزینه‌های فعالان در این زمینه بدون افزایش منابع درآمدی اعلام شد.

شبکه پرداخت؛ قلب تجارت

در این زمینه، فرهاد فائز – مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد از حاضرین در این نشست، خواستار این موضوع شد که باید منتفعین شبکه پرداخت به نسبت سهمی که از این شبکه می‌برند، هزینه بپردازند و از مردم گرفته تا پذیرنده‌ها باید کارمزد قابل‌توجهی بپردازند.

همچنین، پیمان منعم طبری-مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش اعلام کرد که بانک‌ها باید پذیرنده‌ها را ملزم به پرداخت کارمزد کنند.

کارمزدهای شبکه پرداخت

علاوه براین، کاظم دهقان _ مدیرعامل شرکت شاپرک با بیان شبکه پرداخت قلب تجارت کشور است، گفت: ریشه تخلفات در زمینه شبکه پرداخت ناشی از نظام کارمزد این شبکه است و در این راستا، علاوه بر پذیرنده‌ها دارندگان کارت هم باید کارمزد پرداخت کنند.

 کاهش ۵۰ درصدی جرائم فیشینگ

وی افزود: بانک مرکزی و شبکه پرداخت به‌منظور بازنگری در نظام کارمزد شبکه پرداخت هم‌صدا هستند و از سه‌ماهه اول سال آینده، هم در مبلغ و هم در مدل کارمزدهای شبکه پرداخت تغییراتی اعمال می‌شود.

دهقان ادامه داد: اگر تغییراتی در نظام کارمزد بانک‌ها صورت نگیرد، در دو تا سه سال آینده، حیات شبکه پرداخت به مشکل می‌خورد.

از سوی دیگر، سرهنگ داوود معظمی گودرزی – رئیس پلیس فتا، از کاهش ۵۰ درصدی جرائم فیشینگ از طریق رمز دوم پویا خبر داد و گفت: بیش از ۷۰ درصدی جرائم بانکداری الکترونیک در حوزه فیشینگ بود که در سراسر کشور با راه‌اندازی رمز دوم پویا، ۵۰ درصد جرائم فیشینگ از این بستر کاهش یافت.
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *